DOLAR 32,2145 % 0.09
EURO 35,0348 % 0.18
STERLIN 41,0266 % -0.23
FRANG 35,6368 % 0
ALTIN 2.430,02 % 0,21
BITCOIN 68.934,63 1.312
Yayınlanma Tarihi :

HASTANE NEREYE YAPILMALI

HASTANE NEREYE YAPILMALI

Sayın Sağlık Bakanımızın ve Balıkesir’in Sayın Milletvekillerinin dikkatlerine

 Vatandaş, Edremit Körfezine yapılacak hastanenin; hastanın da sağlık görevlisinin de kolay ulaşabileceği bir alana yapılması beklentisi içindedir.

Yazın nüfusu bir milyonu geçen Körfez, sağlık hizmetlerine yeteri kadar ulaşamamaktadır.

Yeni yapılacak hastanenin yeri konusunda yetkililerin bir kez daha düşünmesi gerekir.

Nüfusun Küçükkuyu, Altınoluk, Akçay, Zeytinli gibi yerleşim yerlerinde yoğunlaşması hastane yeri seçiminde göz ardı edilmiş gibidir.

Artur kavşağına yapılacağı planlanan hastane Burhaniye, Havran ve Ayvalık devlet hastaneleri üçgeninde olacaktır.

Bu ilçelerde tam donanımlı hastaneler varken yeni yapılacak hastanenin bu üç devlet hastanesine yakın mesafeye yapılması yadırganacak bir durumdur.

Haber 266’ da konuyla ilgili çıkan haberi okuyanlar, haberin altına şu yorumları yapmışlar:

“Tayfun Özsüer – Yetkili kişiler acaba bu yapılacak olan devlet hastanesinden Akçay, Güre, Altınoluk gibi çevre yerleşim yerlerinin de istifade etmek zorunda olduğunu düşündüler mi. El insaf, o kadar mesafe acil gitmesi gereken hastayı ulaşamadan öldürür. Hiç olmazsa Edremit Akçay arasında bir yer planlansaydı.”

“Göksu – Devlet hastaneleri şehir merkezlerine yapılır. Halkın en kısa zamanda ulaşabilmesi için. Bizim milletimiz hiç mi düşünemiyor Acil hasta uzak yere nasıl yetiştiririm. Önce halkı düşünün(….)”

Akif Uyanık – Kaçıncı yer değişimi bu bıktı millet (… )

Zeynep Uğur – Altınoluk Küçükkuyu bir hasta yolda ölür. Şu hastaneyi ikisinin ortasına yapmalıydılar.

Peluze – Yani bu hastaneyi Ülkü Tepesine yapsaydınız daha iyi zaten şimdiki hastaneye zor gidiyoruz hastanede dediğin vatandaşın kolayca ulaşabileceği bir yere yapılmalı Havran girişine uzak bence

aliha – @Peluze 01 nolu yoruma cevabı: Ya insanlar nasıl ulaşacak. Niye Akçay Güre Altınoluk yakınlarına yapılmıyor burada yasayan insan değil mi,  herkesin arabası mı var yoksa yazlık yerlerdeki insanlar hastalanmıyor mu?

Körfez’de yaşlı nüfus giderek artmaktadır.

Hastaneye olan talep de bu duruma bağlı olarak artacaktır.

Arabası olmayan ya da araba kullanamayacak yaş sınırında olan vatandaşın hastanenin uzak bir yere yapılması durumunda sağlık hizmetlerine ulaşması da zorlaşacaktır.

Kamu yatırımlarının nereye yapılacağı projelendirilirken gerekçeler konusunda vatandaş bilgilendirilmelidir.

Yeni Edremit Devlet Hastanesinin nüfusun yoğunlaştığı yerden uzak bir yere yapılması vatandaşın sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirecektir.

 

 

 

 

Kaynak : Alparslan Ayral

YORUM YAP