DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.626.3891.711

“HALKIMIZA ŞİFA OLACAĞIZ”

Yayınlanma Tarihi :
“HALKIMIZA ŞİFA OLACAĞIZ”

CHP Balıkesir Milletvekili adayı eczacı Seval Bozkurt, seçim çalışmalarını sürdürürken, “Bu iktidar toplumu hasta etti. Sağlığımız için bu iktidardan kurtulmak durumundayız. Reçete bizde, ilaç bizde, şifa bizde.” diyerek halktan destek istedi. Kadın örgütlerindeki çalışmalarıyla da tanınan Bozkurt, son 21 yıldır kadına şiddetin had safhaya geldiğine dikkat çekerken, İstanbul Sözleşmesi yeniden devreye sokacaklarını vurguladı.

CHP Balıkesir milletvekili adayı eczacı Seval Bozkurt, seçim çalışmalarını sürdürüyor. 2018 seçimlerinde 5. sıra adayı olan Bozkurt bu kez 4. sırada ve milletvekili seçilme şansı oldukça yüksek görülüyor. CHP Genel Merkez Parti Okulu Parti İçi Eğitim Birimi Üyesi de olan bir çok ilde eğitim çalışmalarına katılan Bozkurt, Balıkesir adayları belirlenirken hemen hemen tüm ilçelerden destek buldu. Siyasi birikimiyle dikkat çeken Bozkurt, ilçe ilçe köy köy yaptığı seçim çalışmalarında da büyük ilgi görüyor.

“SAĞLIĞIMIZ İÇİN DE BU İKTİDARDAN KURTULMALIYIZ”

26 yıldır Balıkesir’de eczacılık yapan Bozkurt, “Bu iktidar toplumu hasta etti. Sağlığımız için bu iktidardan kurtulmak durumundayız. Hepimiz bu mücadeleye bir yerden destek vermek zorundayız. Ben de o yüzden milletvekili adayı oldum. Reçete bizde, ilaç bizde, şifa bizde. 14 Mayıs’ta halkımızın desteğiyle bir değişime imza atacağız. Yeni dönemde daha mutlu bir ülke için hep birikte çalışacağız “ dedi.

“KADINA ŞİDDET BİTECEK”

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER) , 29 Ekim Kadınları Derneği gibi kuruluşlarda da yöneticilik ve başkanlık yapan Bozkurt, kadın mücadelesine verdiği destekle de tanınıyor. Bozkurt, “21 yıldır kadına şiddet had safhaya geldi. İstatistiklere bakıldığında kadınların yaşam haklarının elinden alındığını görüyoruz. Ülkemizde günde en az 3 kadın öldürülüyor. Bu rakamlar resmiyete geçmiyor. Kadınlar gün geçtikçe hem sosyal hem hukuksal hem de yaşam haklarını kaybediyorlar. Kadını şiddete karşı koruyan uluslararası bir sözleşme olan İstanbul Sözleşmesi’nden ilk imzayı atan ülke olmamıza karşın çekilmek de bizi üzdü. İktidarımızda sözleşmeyi yeniden uygulamaya sokacağız. Kadınlar olarak mücadelemizi mecliste vereceğiz. Haklarımızı koruyacağız. “ diye konuştu.

“TÜRKİYE KAZANACAK”

14 Mayıs’ta hem cumhurbaşkanlığı hem milletvekilliği seçimlerinden başarıyla çıkacaklarına inandığını vurgulayan Bozkurt, “15 Mayıs’ta Sayın Genel Başkan’ımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu hep birlikte Çankaya’ya yolcu edeceğiz. Bizler o tarihten sonra kadınların aydınlık yüzü olacağız, gençlerin gülüşü olacağız, emeklilerin kuracağı hayallerin teminatı bizler olacağız. Artık bu ülkede çiftçi, esnaf, vatandaş ben nasıl geçineceğim diye düşünmeyecek. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında ülkem özgürlük, barış, huzur, kardeşlik, demokrasi, refah ve zenginliğe adım atacak. Bütün planlarımız, projelerimiz hazır. “ dedi. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

YORUM YAP