DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 68.330,46 0.705

“GÜZEL” FESTİVAL

Yayınlanma Tarihi :
“GÜZEL” FESTİVAL

Manyas ilçesinde bu yıl 5’ncisi düzenlenen Süt Ürünleri Festivali panel ve damızlık hayvan yarışmalarıyla sona erdi.

Manyas Belediyesi tarafından düzenlenen Manyas Süt Üreticileri Birliği tarafından da desteklenen Süt Ürünleri Festivalinin son gününde hayvan pazarında yapılan panel ve damızlık hayvan yarışmaları gerçekleştirildi. Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Hakan Sağırkaya “Sığırlarda döl verimi ve embriyo transferi” , Vet.Hek. Burak Çelik ise “Çiftlik hayvanlarında yaşanan proplemler ,buzağı sağlığı ve ishalleri ” konusunda üreticileri bilgilendirdi.

Veteriner hekimler Özgür Fındıklı ve Burak Çelik tarafından düzenlenen yarışmaya katılan 87 küçük ve büyükbaş hayvan değerlendirilerek, derecelendirildi. Yapılan değerlendirme sonrası ineklerde  Fatih Yılmaz’ın, düvelerde Adil Güler’in, buzağılarda ise Maksut Şen’in hayvanları birinci gelirken, koç kategorisinde Halim Dural,koyun kategorisinde Erdem Akın, keçi ve teke kategorilerinde Gökdeniz Turan’ın hayvanaları birinciliğe layık görüldü.

Dereceye giren hayvan sahiplerine Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin teşekkür ederek ödüllerini verirken, Süt Üreticileri Başkanı  Fevzi Karakaş’ta büyükbaş dallarında birinci gelen üç üreticiyi Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin ” Bu yıl 5’ncisini düzenlediğimiz Süt Ürünleri Festivali’nde amacımız, ilçemiz ile özdeşleşen özellikle kelle peynirini dünya çapında tanıtmak ve bu alanda üreticimizi, süt sanayicimizi teşvik etmektir” dedi.

Panele CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’da katılarak bir konuşma yaptı. Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Danç ve çok sayıda üretici panele katıldılar. Süleyman ÖZAYDIN /MANYAS (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP