Yayınlanma Tarihi :

‘GURBETÇİ GAZETECİ’NİN GÖZÜNDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ- İbrahim ERGÜL

‘GURBETÇİ GAZETECİ’NİN GÖZÜNDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ- İbrahim ERGÜL

Hafta içinde fırsat bulup Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısını takip ettim. Öncelikle sorunsuz 7. kata ulaşabildiğimi ve toplantıyı basına ayrılan bölümde rahatlıkla izleyebildiğimi belirtmeliyim. Lakin basin mensuplarIna ayrılan bölümün Balıkesirlilere haber akışını sağlayan gazetecilere çok da uygun olmadığını söylemek lazım. Meclis salonunda ki gelişmeleri en arka sıradan gözlemlemeleri çok zor. Sağlıklı bir haber akışı için daha uygun bir yer bulunamaz mı? Ayrıca; başta Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz olmak üzere Kepsut, Karesi, Altıeylül, Edremit ve Burhaniye belediye başkanlarına hayırlı olsun dileklerimle birlikte yeni dönemde başarılar dileme fırsatı buldum.
Birçok kez yaşadığım şehirde,Duisburg Büyükşehir Belediye Meclisi toplantılarını da takip ettiğim için katkı olur düşüncesiyle çok kısa bir iki konuya temas etmek istiyorum.
Toplantı davetinde, tarih, saat ve gündemin olması önemli olsa da kağıt üzerinde kalmış olmasına üzüldüm! Toplantı saati olarak 15.00 yazılmış olmasına rağmen toplantının 15.45 gibi başlaması beni şaşırttı. AK Parti’den 45,CHP’den 34, İYİ Parti’den 10, Demokrat Parti’den 3 ve MHP’den bir meclis üyesinin zamanlarının çok değerli olduğunu düşündüğümde yarım saatlik gecikmeye çok anlam veremedim.
Ayrıca; meclis toplantısını başkanın açması sonrası salonda meclis üyelerinin gündeme odaklanmasını beklerdim. Kiminin fotoğraf çektirmesi, kiminin ikili üçlü gruplar halinde sohbet etmesine oldukça şaşırdım. Duisburg Belediye Meclisi toplantısı öncesi gazeteciler resim çekebilir, konuşmalar yapabilirken, toplantı başladıktan sonra salonda resim çekmek, görüntü almak ve ortalıkta gereksiz dolaşmaya izin verilmediğini de belirtmek isterim.
Sonuçta meclis yeni oluşmuş, beklentiler yüksek. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerinin özellikle zamanı ekonomik tüketmelerinin şehrimiz için önemli olduğunun bilincine varacaklarını umar, bütün siyasi parti temsilcilerine başarılar dilerim.

Kaynak : ibrahim Ergul

YORUM YAP