DOLAR31,1468% 0.13
EURO33,8331% 0.06
STERLIN39,5150% 0.06
FRANG35,4025% 0.15
ALTIN2.038,89% 0,34
BITCOIN1.768.4839.843

GÜNDEMDE VİZİLİ VAR !

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
GÜNDEMDE VİZİLİ VAR !

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na atanan Mert Murat Vizili’nin yıllar önce AK Parti ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği paylaşımları gündemdeki yerini koruyor.

Bu paylaşımların ortaya çıkmasının ardından Türkiye gündemine giren konuda açıklamalar birbirini izliyor. DEVA Partisi Balıkesir İl Başkanlığı’ndan  “Gerçekler değiştirilemez” başlığı ile yapılan açıklamada Vizili’nin twitlerine göndermede bulunulurken, şu sorulara yanıt istedi:
* Ekonomik olarak büyümek salt olarak zam yapmakla mümkün müdür?
* Şehitlerin olduğu bir matem gününde açıklamayı”su işleri bakanı”mı yapmaktadır?
* Arpa suyunun mayalanması sureti ile keyif veren içecek olarak adlandırılan içkinin çabuk bittiği ve üretiminde yudum yudum çalındığı doğru mudur?
* Hastalanan vatandaşların hastaneye gitmeleri doğru bir hareket midir yoksa arpa suyu içmek marifetiyle çivi çiviyi söker mantığıyla mı hareket etmek gerekmektedir?

DEVA Partisi açıklamasında “Bu vesile ile iktidar partisinin yeni atanan Balıkesir İl Gençlik Kolları başkanına görevinde başarılar diliyoruz.” denildi.

“BUGÜN NEREDE VE HANGİ ÇİZGİDE OLDUĞUMUZ ÖNEMLİ”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Adil Çelik de “İl Gençlik Kolları Başkanı” ile ilgili bir açıklama yaparken,  atama ile ilgili sürecin tamamen genel merkezin koordine ettiğini vurguladı. Çelik,  “Süreç ile ilgili Genel Merkez ve Teşkilat Başkanımızla gerekli görüşmeler yapılmış olup, süreç yine Genel Merkezimiz ile birlikte yürütülecektir.” dedi.

Çelik’in açıklaması şöyle:

* Gençlik Kolları Başkanlığı’na atanacak kişinin AK Parti Balıkesir İl Başkanımız ve Teşkilatımız ile uyumlu çalışması dışında herhangi bir kanaatim olmamıştır. İl Gençlik Kolları Başkanı atanması sürecinde hiç bir görevim ve tavsiyem söz konusu değildir. Buna rağmen mevcut başkanın atanması ile ilgili spekülasyon yapılmaktadır. Bu süreci tamamen Parti Genel Merkezimiz koordine etmiştir.
* Gençlik Kolları Başkanımız Sn.Mert Nazmi Vizili’nin, kamuoyunda gündeme gelen sosyal medya paylaşımlarını tasvip etmemiz kesinlikle söz konusu değildir. Ancak 2010’lu yıllara döndüğümüzde, şu an AK Parti’miz içerisinde görev yapan birçok kişi hakkında söylenecek çok söz olabilir.
Önemli olan bugün nerede, hangi çizgide ve kimlerle birlikte olduğumuzdur. Hele hele geçmişte milletvekili, genel başkan yardımcısı, bakan, başbakan ve hatta Cumhurbaşkanı olan kişilerin, bugün nereye savrulduklarına bakacak olursak, bu tutumun çok daha değerli olduğunu düşünüyorum.
Bu zor zamanlarda bize düşen insan kazanmaktır. Bizimle beraber yol yürüyen her kardeşimiz kıymetlidir, hiçbir kardeşimizi de kaybetmeye tahammülümüz yoktur. On sene önceki açıklamaları esas almak bizi doğru bir yere götürmeyecektir.
* Ayrıca, süreç ile ilgili Genel Merkez ve Teşkilat Başkanımızla gerekli görüşmeler yapılmış olup, süreç yine Genel Merkezimiz ile birlikte yürütülecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur..

Milletvekili Çelik’in sosyal medya hesabında da yer verdiği açıklama sonrası bir çok partili ilginç yorumlarda bulundu.

(balikesir24saat.com)

https://balikesir24saat.com/sok-mesajlari-ortaya-cikti-hesabini-kapatti.html

https://balikesir24saat.com/ozur-diledi-yola-devam-dedi.html

 

YORUM YAP