GRUP KEHRİBAR’DAN İLK MÜZİK DİNLETİSİ

Yayınlanma Tarihi :
GRUP KEHRİBAR’DAN İLK MÜZİK DİNLETİSİ

Grup Kehribar’ın “Gönülden Sese” müzik dinletisi Balıkesir Fotoğraf Müzesi’nde gerçekleştirilirken, büyük beğeni kazandı.

Balıkesir yeni bir müzik grubuna kavuştu. Balıkesir Kent Konseyi’ne geçtiğimiz yıl sunulan proje kısa süre içinde destek buldu. Metin Durkutlu (Gitar), Anıl Yıldırım (Kanun), Ahmet Ziya Pürnek (Ud) ve Evrim Tan’dan (Solist) oluşan Grup Kehribar kuruldu. Grup adını çam ağaçlarından sızmış fosilleşmiş, reçinelerin taşlaşmasıyla oluşan, bu haliyle gelenek ve tarihi, insanı sakinleştiren etkisiyle de naifliği ifade eden kehribar taşından alıyor. Grup Kehribar’ın “Gönülden Sese” müzik dinletisi Balıkesir Fotoğraf Müzesi’nde gerçekleştirilirken, büyük beğeni kazandı.

Kendi tarzlarını yaratırken, doğanın ve içsel huzurun etkisinden ilham aldıklarını vurgulayan Kehribar Grubu’nun solisti Evrim Tan, “Duygusal bir yolculuğa çıkmak ve dinleyicilerimizin ruhlarını sakinleştirmek için müziğin büyülü gücünü kullanmaya çalışıyoruz. Her bir notamızı, her bir şarkımızı dinleyicilerimizin stresli ve yoğun hayatlarından uzaklaşmasını sağlamak için tasarladık. Temel hedefimiz, müzik aracılığıyla bir rahatlama ve meditasyon deneyimi sunmaktır. Dinleyicilerimizin stresli dünyada bir mola almasını ve içsel huzuru yeniden keşfetmesini sağlamak için varız.” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP