Yayınlanma Tarihi :

GÖZLER RAPORLARLA BAŞKAN AKBIYIK’TA

GÖZLER RAPORLARLA BAŞKAN  AKBIYIK’TA

Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, “Karesi Belediyesi ve Kent A.Ş. ile ilgili önceki döneme dair denetim işlemleri sonuçlanıp raporlar tamamlandığında şeffaf bir şekilde hemşehrilerimizle paylaşacağız. Karesililerin haklarını korumaya devam edeceğiz…” dedi.

Coşkun YAMAN  (balikesir24saat.com) 31 Mart’taki seçimlerde CHP’den Karesi Belediye Başkanı seçilen Mesut Akbıyık, Kurban Bayramı’nda sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bir kez daha önceki yönetime göndermede bulunurken, Karesi’de yaşayan vatandaşlara da mesaj verdi. Başkan Akbıyık,  “Karesi Belediyesi ve Kent A.Ş. ile ilgili önceki döneme dair denetim işlemleri sonuçlanıp raporlar tamamlandığında şeffaf bir şekilde hemşehrilerimizle paylaşacağız. Karesililerin haklarını korumaya devam edeceğiz…” dedi.

Bir süre önce Karesi Belediyesini kamu zararına uğratan önceki dönemin ilgilileri hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Başkan Akbıyık’ın özellikle belediyenin 467 milyon 465 bin liralık borcu ve  2023 yılında bir takım gazete ve internet sitelerine yapılan ve 32 milyon lirayı geçen ödemeleri de (isim ve miktar olarak)  açıklaması bekleniyor.

BİR AY ÇOKTAN DOLDU!

Anımsanacağı gibi Başkan Mesut Akbıyık’ın geçmiş döneme yönelik iddiaları sonrası AK Parti Karesi Belediye Meclisi üyeleri de bir soru önergesi vermişti. AK Parti Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka,  CHP’li Akbıyık’tan belediye borçları, belediyenin kasasında bulunan para ile malvarlığı, bir takım gazete ve internet sitelerine ödendiği iddia edilen paralar ve belediye çalışanlarının özlük hakları ile yapılan değişiklikler hakkında bilgi paylaşımında bulunmasını istemişti.

AK Parti Grubu adına, Yasin Sağay, Meral Cengiz, Nevzat Güneş, Muhiddin Diker, Rifat Köybaşıoğlu, Erdinç Özkan, Mehmet Ay, Bedri Kurtoğlu, Nevin Küçük imzasıyla Karesi Belediye Başkanlığı’nın yanıtlaması istemiyle verilen soru önergesinde “Yerel seçimler sonrası gerek yazılı gerekse sosyal medya aracılığı ile hiçbir delil, kanıt ve belgeye dayanmayan tamamen ‘çamur at izi kalsın’ mantığıyla kişi, kurum ve şahısları zan altına bırakan açıklamalar nedeniyle 2 Mayıs 2024 tarihinde yapılan Karesi Belediye Meclis toplantısında bu mesnetsiz iddialara Ak Parti grubu olarak soru önergesi verdik. Bu verilen önergenin cevabını yasal süre içerisinde (1 ay) Başkanlık makamı tarafından cevaplanmasını, Ak Parti Grubu, Karesi Belediye Meclisi ve tüm Balıkesir kamuoyu olarak bekliyoruz” denilmişti.

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP