DOLAR31,0079% 0.31
EURO33,5437% 0.26
STERLIN39,1889% 0.35
FRANG35,2343% 0.43
ALTIN2.016,43% 0,22
BITCOIN1.598.400-0.612

GÖZLER ERDEK’TE

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
GÖZLER ERDEK’TE

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın görevden uzaklaştırılmasının ardından Belediye Meclisi yarın yapacağı toplantıda Belediye Başkan Vekilini seçecek. Oylamada 7 CHP’li, 2 İYİ Partili, 4 AK Partili, 2 MHP’li üye  oy kullanacak. 

Erdek Belediye Meclisi 1 Temmuz çarşamba günü aylık olağan meclis oturumunu gerçekleştirecek. Saat 10.00’da başlayacak toplantının en önemli gündem maddesi bir süre önce görevden uzaklaştırılan CHP’li Belediye Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın yerine Başkan Vekili seçimi olacak. Kritik oylamada 7 CHP’li, 2 İYİ Partili, 4 AK Partili, 2 MHP’li Belediye Meclis üyesi  oy kullanacak.

Büyük merakla beklenen seçim öncesi Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti’nin belediye başkan vekilliği için daha önce de bu görevi üstlenen CHP’li Hasan Yapakçı’yı aday göstermesi bekleniyor. Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ve MHP’nin de aday çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor. Seçimde sürpriz yaşanması ise zor bir olasılık olarak görülüyor.

CHP İŞİ SIKI TUTUYOR

Bu toplantı öncesi CHP İl Başkanı Serkan Sarı, milletvekilleri Ahmet Akın, Ensar Aytekin, il yöneticileri Remzi Poyraz, Nail Karabacakoğlu ile birlikte, Erdek İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, İlçe Başkanı Hale Tuna, Millet İttifakı ortağı İYİ Parti ilçe Başkanı Arif Demir, Meclis üyeleri İbrahim Beyoğlu, Canan Kırdar, Burhan Karışık, Hasan Yapakçı, Murat Çolak, Recep Eren, İbrahim İlhan, Çetin Gül’ün katıldığı bir toplantı yaptı.

“SATILIK KARAKTERLER HERKESİ SATILIK SANIR”

Görevden uzaklaştırılmasının “siyasi” bir karar olduğunu savunan Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, bu karardan bir kaç gün sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edip, süreçle ilgili bilgilendirmede bulunmuştu.  Sarı’nın Erdek Belediye Meclisi’nin kritik  toplantısı öncesi yaptığı “Satılık karakterler herkesi satılık sanır” paylaşımı da dikkat çekti.  Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP