DOLAR31,1049% 0.2
EURO33,7099% 0.21
STERLIN39,4306% 0.11
FRANG35,3004% 0.18
ALTIN2.033,59% 0,05
BITCOIN1.628.5690.089

GÖZLER BİR KEZ DAHA BURHANİYE’DE

Yayınlanma Tarihi :
GÖZLER BİR KEZ DAHA BURHANİYE’DE

Burhaniye Belediye Meclisi, bu yıl ilk kez ilçe sınırlarında yapılacak Zeytinli Rock Festivali’ne izin verilmemesinin ardından tek gündem maddesiyle olağanüstü toplandı. 32. Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali’nin süresi  “yoğun program” nedeniyle uzatıldı ve 4 günden 13 güne çıktı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in önergesi sonrası 32. Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali için daha önce 4 gün olarak belirlenen süre “yoğun program” nedeniyle uzatıldı. Önerge Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısında 4 üyenin red oyuna karşın oy çokluğu ile kabul edildi. Program içeriği ve süre konusunda Başkan Deveciler’e yetki verildi.

Ardından Ören Kültür ve Sanat Festivali’nin 18 Ağustos 30 Ağustos tarihlerinde yapılacağı duyuruldu. Programın ise en kısa sürede açıklanacağı bildirildi.

Başkan Deveciler, Milyon Yapımın organize ettiği Zeytinli Rock Festivali’nin Kaymakamlık tarafından güvenlik vb. gerekçelerle iptal edilmesinin ardından “Ben bitti demeden bitmez” sözleriyle dikkat çekmişti.

Bu gelişmeler sonrası Zeytinli Rock Festivali için düşünülen bir çok etkinlik ve konserin Ören Festivali kapsamında yapılması bekleniyor. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

ESNAFA “KAN” OLACAK ETKİNLİKLER

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Ören’de yapılan çalışmaları inceleyerek esnafla görüştü. Ülkede yaşanan ekonomik krizin ve pahalılığın turizm sektörünü olumsuz etkilediğini belirten Deveciler, bu krizden en az zararla çıkabilmeleri için Ören esnafına kan olacak etkinlikler düzenlediklerini ve Ören’i canlı tuttuklarını vurguladı.
Başkan Deveciler, Kitap Fuarı’nda yaklaşık 100 bin kişinin Ören’e geldiğini önümüzdeki günlerde de festival kapsamında Ören’de yeni organizasyonlar yapılacağını, bu etkinliklerin Ören esnafı için büyük kazanç sağlayacağını söyledi.

 

YORUM YAP