Yayınlanma Tarihi :

GÖNEN’DE İMZA SEFERBERLİĞİ

GÖNEN’DE İMZA SEFERBERLİĞİ

Gönen Çayı’ndaki çevre kirliliğinin sona ermesi için başlatılan imza kampanyasına vatandaşlar büyük destek verdi. Kampanyada bugüne dek 10 bin imza toplanırken, yeni hedef 20 bin olarak belirlendi. Kampanya 15 Eylül’de sona erecek ve toplanan imzalar kirliliğin sona erdirilmesi isteğiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teslim edilecek.

Gönen Ziraat Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, TEMA İlçe Sorumluluğu, Ağaç işleri Sanatkarları Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Berberler ve Kuaförler Odası, Kahveciler Odası, Maden İşleri ve Sanatkarlar Odası, Tuhafiyeciler Odası, Sarıköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, S.S. Gönen Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Süt Üreticileri Birliği, Gönen Sevdalıları Derneği, Şahika Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği, Gönen Doğa Sporları Derneği, 101 Mahalle Muhtarlığı , Gönen Turizm Derneği katkılarıyla gerçekleştirilen imza kampanyasında bugüne kadar 10 bin imza toplandı. 15 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek imza kampanyasında 20 bin imzanın hedeflendiği açıklandı.

Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşların Ziraat Odası, Ticaret Borsası, Koza Park Cafe, Dönence Cafe, Kordon Park Cafe, Yıldız Park Cafe, Villa Port, Kırmızı Beyaz Marketleri, Şahinler Kahvesi, Kahve Dükkanı, Şehir Kulübü, Garaj Taksi, Esnaf Kefalet Kooperatifi, İstanbul Pazarı, Avantaj Mağazası, Fazilet Eczanesi, Altın Optik, Şoförler Odası, Komyoncular Kooperatifi, Tayfun Spor, Havuzlu Park Kahvesi, Paşam Cafe’de açılan standlarda imza atabileceği bildirildi.

Bugün Park Yolu’nda yine bir imza standı açılırken, ” Duyarlı vatandaşlarımızı imza atmaları için bekliyoruz” denildi.

AHMET AKIN DA DEVREDE

Gönen Çayı’nın kirliliğinin insan sağlığı ve çevre için ciddi boyutlara ulaştığını, kirlilik tehdidinin ortadan kaldırılması tüm kurum ve kuruluşların acil eylem planı oluşturarak derhal harekete geçmesi gerektiğini söyleyen CHP Balıkesir milletvekili Ahmet Akın geçtiğimiz günlerde AK Parti Balıkesir milletvekili Yavuz Subaşı ile bölgede incelemelerde bulunmuştu. Konunun siyaset üstü olduğunu vurgulayan Akın, Ekim ayında çalışmalara başlayacak TBMM’de konuyu bir kez daha gündeme getireceklerini söylemişti. Coşkun YAMAN(balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP