DOLAR 32,3137 % -0.01
EURO 35,2052 % 0.59
STERLIN 41,4146 % 0.01
FRANG 36,1047 % -0.1
ALTIN 2.403,52 % -0,48
BITCOIN 67.499,99 0.251
Yayınlanma Tarihi :

GÖMEÇ CHP’DE TEPKİ İSTİFALARI

GÖMEÇ CHP’DE TEPKİ İSTİFALARI

CHP’nin Gömeç’te Melih Bağcı’yı belediye başkan adayı göstermesi tepkileri de getirdi. Bağcı’nın adaylığı sonrası Belediye Başkanı M.İrem Himam’a yakınlığıyla bilinen 8 üye parti tabanının sesine kulak verilmediğini, anketlerin ise sağlıklı olmadığını vurgulayarak istifa etti. İstifalar sonrası yönetim kurulu düştü. Bu gelişmenin hemen ardından CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK)  bir süredir başkanvekilliği görevini yürüten Özkan Güven’i ilçe başkanlığına atadı.

SÜKUNET ÇAĞRISI 

CHP Gömeç İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada  “Yaşanan süreci sükunet ile partimiz adına devam ettirmek hepimizin sorumluluğundadır. Tüm üyelerimizin fikrini ifade etmek hakkıdır. Her üyemizin kararına saygılı olmak ile yükümlüyüz. Bu sebeple dün yönetim kurulundan istifalar sonucunda CHP İlçe Örgütü yönetimi tüzük gereği görevden düşmüştür. Seçime 6 ay kala olağan üstü kongreye gidemeyeceğimiz sebebi ile; CHP MYK Kararı ve İl yönetimin onayı ile Özkan Güven İlçe Başkanlığı görevine atanmıştır. Sürecin partimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” denildi.

Partililer, aday adaylarının adaylık açıklamalarında birbirlerine verdiği desteğe dikkat çekerken, bu birlikteliğin devam etmesi gerektiğini vurguladı. Partililer, “Her şey CHP ve onun idealleri için olduğu unutulmamalı. Kişiler gelip geçici, bu idealler bakidir.” mesajını paylaştı.

TAM 6 ADAY VARDI

Anımsanacağı gibi Gömeç’te beş yıl boyunca belediye başkanlığı yapan M.İrem Himam, ardından eski ilçe başkanı Ahmet Ercan ile Ercan’ın görevi devrettiği Neşe Hançe aday oldu. Adaylar arasında Melih Bağcı ile Ali Evren Doğru ve Halil Daşpınar da yer alıyordu. CHP Parti Meclisi ise 26 Ocak’ta Melih Bağcı’yı aday olarak belirlemişti. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP