DOLAR 32,1366 % -0.37
EURO 35,0445 % -0.09
STERLIN 40,9060 % -0.4
FRANG 35,6282 % -0.41
ALTIN 2.403,42 % -0,36
BITCOIN 67.791,21 -0.035
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

GÖĞÜS KAFESİ AÇILMADAN AORT KAPAĞI DEĞİŞTİRİLDİ

GÖĞÜS KAFESİ AÇILMADAN AORT KAPAĞI DEĞİŞTİRİLDİ

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinde başarılı tıbbi işlemlere bir yenisi eklendi. Kalp krizi şüphesi ile hastaneye başvuran 77 yaşındaki G.D isimli kadın hastanın yapılan tetkikleri sonucunda aort kapağının ileri derecede daralmış olduğu belirlendi. Kardiyoloji Bölümünden Doç. Dr. Erkan Ayhan’la  ekibi tarafından uygulanan ve “TAVİ” olarak adlandırılan  yöntemle hastanın göğüs kafesi açılmadan aort kapağı yeni bir protez kapakla değiştirildi.

Hastanenin Kardiyoloji Doktoru Doç. Dr. Erkan Ayhan ameliyatla ilgili şu bilgileri verdi:

“Hastamız ciddi aort kapak darlığı nedeni semptomatik ve tedavi olması gereken bir hasta idi. Bu hastalığın altın standart tedavisi cerrahi olarak kapağın değiştirilmesidir. Ancak ileri yaşı olan veya eşlik eden diğer sebepleri nedeni ile cerrahisi çok riskli olacak hastalarda TAVİ olarak isimlendirdiğimiz yöntemle kasık damarından girilerek yeni bir biyoprotez kapak takıyoruz. Kardiyoloji branşını ilgilendiren hizmetlerimizi başta İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Serkan Kadir Keskin olmak üzere sağlık müdürlüğü yetkililerimiz ve Sayın Başhekimimizin destekleri ve personelimizin gayretleri ile yürütmekteyiz. Hastamızın tedavisine vesile olmaktan büyük mutluluk duymaktayız.” dedi.

ÖZELLİKLİ TIBBİ HİZMETLERE DEVAM

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Volkan Yüksel ise “İlimizin sağlık hizmeti alanında önderi olan hastanemizin bu pozisyonunu koruma adına özellikli tıbbi hizmetlerin sunumuna devam etmektedir. Kardiyoloji/Kalp Damar Cerrahisi bölümlerimiz bu bağlamda 7gün/24 saat büyük özveriyle çalışmaktadır. Bu vakanın başarılı şekilde sonlandırılmasında emekleri olan Kardiyoloji, Radyoloji ve Anestezi bölümündeki hekimlerimize, anjiyo teknik ekibimize, yoğun bakım ve kardiyoloji servis hemşirelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP