Yayınlanma Tarihi :

GMKA EDREMİT’TE TOPLANDI

GMKA EDREMİT’TE TOPLANDI

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Yönetim Kurulu Ağustos ayı toplantısı Edremit’te yapıldı. Balıkesir ve Çanakkale’nin en üst düzeyde temsil edildiği toplantıda ajans yönetim kurulu başkanlığı Vali Ersin Yazıcı’ya geçti.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) en üst karar merci olan Yönetim Kurulu olağan toplantısı Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapıldı.
GMKA’nın yönetmeliği gereği her yıl değişen Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi Vali Ersin Yazıcı’ya geçti.
Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapılan toplantıya; Dönem Başkanı Vali Ersin Yazıcı, Başkan Vekili Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula ve GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç ile Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Toplantının açılışında Vali Ersin Yazıcı yaptığı konuşmada; ev sahibi sıfatıyla GMKA Yönetim Kurulu Üyelerini Balıkesir’de misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Vali Yazıcı, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek, bölgesel kalkınma yolunda bölge paydaşları olarak hep birlikte hareket etmenin, kurumsal bilgi ve tecrübelerin kalkınma paydasında buluşturulmasının, kentleri geleceğe ve bir adım ileriye taşıyacak anahtarlardan biri olduğuna vurgu yaptı.
Vali Ersin Yazıcı’nın konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP