Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

“GİDERAYAK” ÇALIŞANLARA ZAM YAPTI !

“GİDERAYAK” ÇALIŞANLARA ZAM YAPTI !

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan belediye işçileriyle Edremit Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya geldi. Arslan, “En düşük şirket personeli maaşını  35 bin liraya, en düşük kadrolu işçi yevmiyesini ise brüt 2.500 liraya çıkardığını” açıkladı. Bu “müjdeli haber” değişik yorum ve tepkileri getirdi. 

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan meclis salonunda bir araya geldiği kadrolu işçilerle toplantı yaptı. Toplantıda konuşan Başkan Arslan “müjdeli haberi” kendisi verdi. En düşük şirket personeli maaşını 35 bin lira, en düşük kadrolu işçi yevmiyesini ise  brüt 2 bin 500 liraya çıkardığını belirten Başkan Arslan, 5 yıldır beraber çalıştıkları personeline emeklerinden dolayı da teşekkür etti.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan şu açıklamalarda bulundu:

“İyisiyle kötüsüyle 5 seneyi tamamlıyoruz. Çalışma dönemimiz içerisinde çok büyük işler yaptık. Büyük projelere imza attık. Bunun yanı sıra pandemi dönemi ve ekonomik kriz ile büyük zorlukların üstesinden de gelmeyi bildik. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayarak gece gündüz demeden alın teri döken işçilerin hak ettiği emeğin karşılığını her zaman verdik, vermeye de devam ediyoruz.”

“İŞÇİLER İNSANCA YAŞAYACAK” 

“Bu ekonomik darboğazda işçi kardeşlerimizin, sabahın ilk ışıklarında süpürgesiyle sokakları temizleyen, gece geç saatlere kadar yağmurda selde en zor şartlarda çalışan evine ekmek götüren dostlarımızın emeği hiçbir şey ile ölçülemez. Bu bilinçten hareketle en çok hak eden olan işçinin hakkını vererek insanca yaşamasını sağlayacağız.”  

PARAYI ALABİLECEKLER Mİ?

Anımsanacağı gibi aylardır paralarını tam alamadıklarını, taksit taksit yapılan ödemelerle maaşlarının kuşa döndüğünü  belirten Edremit Belediyesi işçi ve memurları örgütlü oldukları sendikalar aracılığıyla meydanlara çıkıp, Arslan’ı protesto etmişti. Son “müjde” ise değişik yorum ve tepkileri getirdi. Arslan’ın “giderayak” yaptığı zamla, tüm yükü yeni yönetime bıraktığı , bunun 4 Şubat’taki ön seçimde oy kullanacak işçileri bir adaya yönletmek için  yapılmış olabileceği vurgulandı.

Bu arada Edremit Belediyesinin toplu sözleşme süresinin  bittiği ve 16 Şubat’a dak yenisinin imzalanması gerektiği, Arslan’ın vaad ettiği ücretlerin ödenmesi içinse  işveren sendikası Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası’nın imzası gerektiği vurgulandı. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP