DOLAR31,1106% 0.21
EURO33,7146% 0.23
STERLIN39,4102% 0.09
FRANG35,3134% 0.22
ALTIN2.034,17% 0,08
BITCOIN1.619.445-0.733

GENÇLİK VE DEĞERLER PROJESİ 32 ÜLKEYİ BİR ARAYA GETİRDİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
GENÇLİK VE DEĞERLER PROJESİ 32 ÜLKEYİ BİR ARAYA GETİRDİ

Balıkesir Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Beyhan Solgun ve Malatya Fatih Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Emine Kurt Yılmaz’ın kuruculuğunu yaptığı,”Youth and Values / Gençlik ve Değerler”projesi 32 ülkeden 78 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi ve başarıyla sona verdi.

Proje hakkında bilgiler veren Beyhan Solgun, “Bir gencin kişiliğini oluşturan özelliklerin başında değerler gelmektedir. Değerlerden yoksun bir genç düşünülemez,eğitim ve öğrenme ve dolayısıyla bunların oluşturduğu ortamlar, gençlerde değerlerin oluşmasında büyük önem taşımaktadır. Amacımız geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin değerlerle bezenmiş bir şekilde yetişmelerine katkıda bulunmak, onlara milli, manevi ve evrensel değerler kazandırmak ve bu kazanımları davranışa dönüştürmek, değerlere önem veren güçlü kişiliklere sahip bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak, evrensel değerleri benimseyerek tüm insanlığa saygılı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktı.” dedi.

Projenin Şubat ayında başladığını, Nisan ayı sonunda tamamlandığını belirten Solgun, “Projemizde beklediğimiz sonuçlar, gençlerimizin değerleri yaşam biçimi haline getirmeleri, teknolojiyi faydalı bir şekilde kullanma alışkanlığı kazanmaları, okuldan farklı bir ortamda sosyalleşmeleriydi.Proje sonunda yaptığımız anketlerden elde ettiğimiz veriler projemizde hedeflerimize ulaştığımızı gösteriyor.” diye konuştu.

Projenin bu hedeflerin dışında öğrencilerin yabancı dil gelişimine de katkı sağladığını vurgulayan Solgun, forumda ve Twinmail’den farklı ülkelerden öğretmen ve öğrencilerle iletişimlerin de bunda etkisi olduğunu sözlerine ekledi. Solgun, “Projemizde sadece değerleri ele almadık. Sürdürülebilir bir yaşam için gençlere düşen görevleri ele alarak gençlerimizin bu alanda da farkındalık oluşturmasına katkı sağladık. Birbirimizi ve kültürlerimizi tanıdık. Onlar bizim Ramazan bayramımızı biz onların Paskalyalarını kutladık. ” dedi.

Projeye katılan ülkeler şöyle sıralanıyor:

Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Ermenistan, Fransa, Gürcistan, Hollanda, Hırvatistan, İrlanda, İspanya, İtalya, Kuzey Makedonya, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lübnan, Moldova Cumhuriyeti, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Sırbistan, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan, Ürdün (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP