GENÇLİĞİN SESİ OLMAK İÇİN VEKİLLİĞE ADAY

Yayınlanma Tarihi :
GENÇLİĞİN SESİ OLMAK İÇİN VEKİLLİĞE ADAY

CHP’de siyasetin en genç isimlerinden Uğur Budaklı, Balıkesir milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yapan 24 yaşındaki Budaklı, “Size söz yine baharlar gelecek, size söz umut bitmeyecek” diyerek umudun ve gençliğin sesi olmak istediğini dile getirdi.

14 Mayıs’taki seçimler öncesi genç isimler de milletvekili aday adayı olarak görev bekliyor.  Bu gençlerden biri de 24 yaşındaki CHP’li Uğur Budaklı oldu. Başta gençler olmak üzere tüm Balıkesirlilerin sesi olmak için yola çıktığını söyleyen Budaklı, milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu. Ankara Atılım Üniversitesi’nde Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü 2021’de  “Onur öğrencisi” olarak tamamlayan Budaklı, Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında yüksek lisans yapıyor.

“STK’LARDAN TBMM’YE …  ”

Halkın sesini, isteklerini mecliste en iyi şekilde temsil etmek için milletvekilliği görevine talip olduğunu söyleyen Uğur Budaklı, “Birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak bulundum. Siyasetin amacının topluma hizmet olduğu bilinci ile Atatürk’ün gençlere emaneti olan ülkemizde milletin iktidarında görev almaya aday oldum. Bu görevin sonucunda Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde güçlendirilmiş parlamenter sistem ile ülkemizi özgürlük, eşitlik, adalet ve dayanışma ilkeleriyle yönetmeye talibim. Milletin iktidarında farklılıkların ve ayrışmanın değil ortak aklın yeniden etkin olduğu bir hükümet kuracağız. Hani Nazım diyor ya ‘yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim’  Biz gençler bu hasretin bitirmekte etkin rol oynamaktayız.   ifadelerini kullandı.

“ÜLKE YÖNETİMİNDE BİZ DE OLMALIYIZ”

Budaklı,  sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Türkiye, küreselleşen dünyada, dünya ülkelerinin hepsiyle rekabet edecekse bunu biz gençler gerçekleştireceğiz. Milletin iktidarında, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerini yaşatacak, devrimlerin üzerine devrimler ekleyecek, Mustafa Kemal gibi düşünüp Atatürk gibi uygulayacak genç nesillerle beraber kendimizi gerçekleştireceğiz. Size söz yine baharlar gelecek, size söz umut bitmeyecek”  dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP