DOLAR31,1340% 0.08
EURO33,8286% 0.06
STERLIN39,4997% 0.01
FRANG35,3792% 0.1
ALTIN2.035,31% 0,16
BITCOIN1.754.3098.108

“GELİN ATEŞİ BİRLİKTE SÖNDÜRELİM”

Yayınlanma Tarihi :
“GELİN ATEŞİ BİRLİKTE SÖNDÜRELİM”

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Haydi Balıkesir! Şimdi, Ormanlarımız için birlik olma vakti!” çağrısı yaparken, Balıkesirlileri orman yangınlarına karşı birlik olmaya ve fidan bağışına davet etti. Başaran, “Gün birlik olma günü. Gelin, yanan ateşi birlikte söndürelim. Ormanlarımız için fidan bağışında bulunalım. Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlattığı kampanyalara bağışta bulunarak yangın bölgelerimize siz de el uzatın, ateşi birlikte söndürüp ormanlarımızı birlikte yeşertelim.” dedi. 

YANGINLARDA SABOTAJ ŞÜPHESİ GÜÇLENDİ:

21 ilimizde, 63 yerde çıkan orman yangınlarından 57’si kontrol altına alındı. Manavgat başta olmak üzere Antalya, Adana, Osmaniye, Mersin, Muğla ve Kayseri’de çıkan yangınlarda söndürme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Antalya, Mersin, Adana ve Osmaniye’nin ardından orman yangınları Ege’ye sıçradı. Muğla’nın 5 ilçesinde ormanlar peş peşe yanarken Antalya’da 3, Marmaris’te bir  kişi hayatını kaybetti . 17 ilde, 2 günde 58 orman yangını çıkması sabotaj şüphelerini güçlendirirken gözler önceki yüzlerce kundaklamanın faili bölücü terör örgütü PKK’ya çevrildi.

“ KAYBIMIZ ÇOK BÜYÜK”

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran yaptığı açıklamada; “Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli , 57 yangının kontrol altına alındığını söyledi. Ne yazık ki, Antalya’da 3, Muğla’da 1 can kaybımız var.  320 büyükbaş, 3 bin küçükbaş kaybımız var. Doğa’da yaşam süren binlerce canlı telef oldu. Bunun yanında; 15 bin hektar zeytinlik, defne alanımız yok oldu. Bakanlığımızın yaptığı açıklamaya göre ilk yağmurlarla birlikte ağaçlandırma çalışmamız başlayacak” dedi.

“DEVLETİMİZ, TÜM İMKANLARI İLE ANINDA MÜDAHALE ETTİ, ETMEYE DEVAM EDİYOR”

Türkiye’yi kahreden yangınlarda devletin seferberlik ilan ettiğini belirten Başkan Başaran sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgede zamanla yarış var. Ülkemiz genelinde başlayan ve yerleşim yerlerine sıçrayan yangınlara Devletimiz ilgili kurum ve kuruluşlarıyla anında müdahale etti ve etmeye devam ediyor. Yangınlara müdahalede; 3 Uçak, 9 İHA, 1 JCB, 38 Helikopter, 620 Arasöz, 63 Su İkmal Aracı, 39 Su Tankeri, 54 İş Makinası, 2 Toma, 9 TIR, 184 Arazi Aracı, 45 İtfaiye Aracı, 21 Araç, 2 Ekskavatör, 4000 personel, 46 Ambulans, 13 Umke Aracı, 4 Mobil Komuta Aracı, 187 Sağlık personeli ile vatandaşlarımızın beslenme ve barınmasına yönelik 1 Sahra Mutfak Kiti, 5 İkram aracı, 3 KYK yurdu ve 4 MEB pansiyonu hizmete açıldı. 20 bin 400 öğün yemek ve 2195 kişiye barınma imkanı sağlanmış durumda.”

“CİĞERLERİMİZ YANIYOR, ONLAR ALGI PEŞİNDE KOŞUYOR”

“Devlet tüm kademeleriyle yangın bölgesinde vatandaşlarımızın yanında. Ama ne yazıktır ki; malum çevreler ve şer odakları afet üzerinden yalan algı ile oy hesabı yapmaya devam ediyorlar. Ciğerlerimiz, canımız yanarken kamuoyunda oluşturulmak istenen algı operasyonlarını ve söylemlerini şiddetle kınıyorum. Bu ülke hepimizin, ormanlar hepimizin. Yangınlarda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum”

“HAYDİ BALIKESİR! ŞİMDİ, ORMANLARIMIZ İÇİN BİRLİK OLMA VAKTİ!”

“Haydi Balıkesir! Şimdi, Ormanlarımız için birlik olma vakti!” çağrısı yapan Başaran, Balıkesirlileri ülkemizde yaşanan  yangınlara karşı birlik olmaya davet etti. Başkan Başaran’ın açıklaması şöyle:

“Gün birlik olma günü. Gelin, yanan ateşi birlikte söndürelim. Ormanlarımız için fidan bağışında bulunalım. Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlattığı kampanyalara bağışta bulunarak yangın bölgelerimize siz de el uzatın, ateşi birlikte söndürüp ormanlarımızı birlikte yeşertelim.”

“BAĞIŞLARINIZI, KIZILAY ve TDK’YA YAPABİLİRSİNİZ”

“Bunun için; tüm GSM operatörleri üzerinden 2868’e “YANGIN” yazıp mesaj (SMS) yollayarak da 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca; www.kizilay.org.tr ile www.tdv.org adresinden bagis.tdv.org’a giriş yaparak bağış yapabilirsiniz. Kızılay’a bağışta bulunmak için; Bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış tahsilât sistemi ve bağış hesaplarından (Banka Hesap Numaraları), Türk Kızılay internet sitesi üzerinden Kredi Kartı kullanarak elektronik işlemle, 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından, ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz) bağış yapabilirsiniz. Bağışlarınızın takibini, web sitemizin bağış sekmesinde yer alan “Bağış Takibi” bölümüne, T.C. Kimlik numaranızı girerek yapabilirsiniz. Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz. Haydi Balıkesir! Şimdi, Ormanlarımız için birlik olma vakti! Gelin, ateşi birlikte söndürüp ormanlarımızı tekrar birlikte yeşertelim”

 

YORUM YAP