DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 67.745,04 0.116

GEÇMİŞTEN GELECEĞE AHİLİK

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
GEÇMİŞTEN GELECEĞE AHİLİK

Balıkesir’deki Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri Kuva-yi Milliye Müzesi Sergi Salonu’ndaki fotoğraf sergisi ile sürdü. Sergi 22 Eylül’e dek açık kalacak.

Esnaf ve sanatkarı anlatan 42 fotoğrafın yer aldığı sergi
Kuva-yi Milliye Müzesi Sergi Salonu’nda açıldı. Sergi açılışında duygu dolu anlar da yaşandı. Eski günleri böyle anlamlı günlerde hatırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkan Vekili Hasan Yıldız, Ahilik Kültürünün Balıkesir’de yaşatıldığını vurguladı.

YILDIZ: “SERGİMİZDE MESLEKLERİMİZİN ANISI VAR”

Geçmişten geleceğe taşınan fotoğraf karelerinin yer aldığı fotoğraf sergisinde konuşan BESOB Başkan Vekili ve Balıkesir Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Yıldız “Esnaf bayramının kutlandığı bu haftada Ahilik geleneğini yansıtan esnaf ve sanatkarlarımızın tasvir edildiği bu sergi bizim için çok önemli ve anlam yüklüdür. Bu fotoğraflarda kaybolmaya yüz tutan pek çok mesleğimizin anısı var. Bütün vatandaşlarımızı bu sergiyi gezmeye davet ediyorum. Önümüzdeki senelerde buna benzer birçok etkinlikleri daha da genişleterek Ahiliğin adını daha da fazla duyurmak için çaba sarf edeceğiz” dedi.

Sergiye Balıkesir İl Ticaret Müdürü Nuray Paköz, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Abdullah Poyrazlı, Balıkesir Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Bülent Bilir, esnaf temsilcileri ve sanatseverler katıldı. Memet KOŞAR (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP