Yayınlanma Tarihi :

“GAZİLERİN MAAŞINI KESMEK VİCDANSIZLIK”

“GAZİLERİN MAAŞINI KESMEK VİCDANSIZLIK”

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Türkiye genelinde 227, Balıkesir’de de 9 gazinin maaşını kesen SGK’yı ve iktidarı sert bir dille eleştirdi. “Gazilerin maaşını hangi akla hizmet kestiniz” diye soran  Akın, “Milletimizin vicdanını yaralayan bu uygulamaya son verilmeli” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Akın, geçen hafta itibarı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın Türkiye genelinde 227 Balıkesir’de de terörle mücadele gazisinin emekli maaşlarını kestiğini belirterek, gazilerin hem işlerini kaybettiğini hem de gazi maaşları kesilerek mağdur edildiklerini vurguladı.

SIRADA ŞEHİT AİLELERİ Mİ VAR?

Ahmet Akın, tepkisini şöyle dile getirdi:

“SGK, ‘gazilerimizi, ‘sehven emekli edildiler’ bahanesiyle maaşlarına el koyuyor. İnsaf! Madem bu kişiler emekliliği hak etmiyordu Sosyal Güvenlik Kurumu neden bu kişilere emekli maaşı bağladı, diye sormazlar mı? Sorarlar! Gazilerin maaşlarını kestiler! Sigorta primlerini yaktılar!  Bu kış kıyamette gazilerin maaşını kesmek ne demek? Bu vatan, bu millet uğruna, bayrak uğuruna canlarını hiç düşünmeden feda eden vatanseverlerimize yapılan bu haksızlık karşısından sus pus olan İktidarı kınıyorum. Sırada şehit aileleri mi var? Sırada kim var?”

SGK’YI GAZİNİN MAAŞINI KESEREK Mİ KURTARACAKSINIZ

Ahmet Akın, gazinin, dul yetimin, emeklinin maaşına el koyan SGK’nın bu iktidar döneminde batırıldığını da iddia etti. “SGK’yı gazinin maaşını keserek mi kurtaracaksınız” diye soran Ahmet Akın, şöyle devam etti:

“Gazilerin bu vatan için yaptıklarını fedakarlıkları yeterli bulmuyorlar da gazinin, yetimin, dulun engellinin maaşını kesiyorlar. SGK’yı batıran bu iktidardır açın bakın 2019-2023 Sosyal Güvenlik Kurumu Stratejik Planı’na. Bilgiler ‘hiç iç açıcı değil’. Planın 40’ncı sayfasında aynen şu ifadeler yer alıyor.  Kurumun temel gelir kalemini sigorta ve sağlık primleri, temel giderlerini ise gelir, aylık ve GSS ödemeleri oluşturmaktadır. Kurum; kayıt dışı istihdamın yüksek olması, sosyal güvenlik ve prim ödeme bilincinin az olması gibi nedenlerle gelir kaybı yaşamakta, giderleri karşılayacak seviyede bir gelir düzeyine ulaşamamaktadır! Yani ne demek isteniyor açıkça ortada. SGK’yı batırmışlar.” (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP