DOLAR28,9202% 0.15
EURO31,5437% 0.14
STERLIN36,6183% 0.25
FRANG33,0895% 0.34
ALTIN1.898,73% 0,48
BITCOIN1.117.3532.178

GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİNE AHMET AKIN SÖZÜ

Yayınlanma Tarihi :
GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİNE AHMET AKIN SÖZÜ

CHP  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ahmet Akın,  Büyükşehir Belediyesi bünyesinde şehit ailesi ve gaziler ile ilgili birim kuracaklarını, yine şehit ailesi ve gazilerden bir temsilciye belediye meclisi listesinde yer vereceğini açıkladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Türkiye Harp Malulü Gaziler Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şubesi’ni ziyaret etti.

Şube Başkanı Haydar Filiz‘le daha önce görüştüğünü , şehit yakınları ve gazilerin sorunlarını bildiklerini ve çözümleri için projelerinin hazır olduğunu belirten Ahmet Akın, “Benim başkanlığımda şehit ailesi ve gaziler için birim kurulacak, bir temsilci belediye meclisinde yer alacak” dedi. Akın bu konuda şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye Harp Malulü Gaziler Dul ve Yetimleri Derneği’nin yanı sıra bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile koordineli olarak çalışan bir birim ne yazık ki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yok. Kuva-yi Milliye’nin başşehri Balıkesir’de benim başkanlığımda bu birimi kuracağız. Bu birim şehit ailelerini ziyaret edecek, onların belediye ile ilgili iş ve sorunlarında yardımcı olacak. Bu birimin bütçesi de olacak, kendi imkanları da olacak.Yanımda her zaman şehit ailesi ve gazilerin bir temsilcisi olacak.  Gazilerin, şehit ailelerinin sorunlarını  ortak akılla çözeceğiz. Bir sorun olduğunda taraflar bir araya gelecek ve çözüm bulunacak”

“SİZLERDEN BİR TEMSİLCİ MECLİS’TE OLACAK”

Gazi ve şehit ailelerinin belediye meclisinde de temsil edilmesi gerektiğini savunan Akın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şehit yakınları ve gazilerimizin temsilcisi şu anda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde yok. O nedenle sizlerden muhakkak ama muhakkak bir temsilcinin Belediye Meclisi’nde olmasını, mecliste bizimle kol kola çalışmasını istiyorum. Siyasi görüşü önemli değil, önemli olan iş yapacak, liyakat sahibi, Balıkesir’e ve size hizmet edecek, bizim de ayağımız kolumuz olacak bir isim olmasıdır”

“900 BİN SEÇMENİN OYUNA TALİBİM”

Seçimde şehit aileleri ve gazilerin desteğini beklediğini söyleyen Akın, ” Ben bir milyon 200 bin kişinin gönlüne talibim, yaklaşık 900 bin seçmenin de oyuna talibim.  Onların gönlüne gireceğim, güvenlerini kazanacağım. Belediye’de particilik yapmayacağız çünkü ne çektiysek particilikten çektik. Ben partici değil, harbiciyim.Açık olacağız, şeffaf olacağız. Balıkesir’de umudu yakaladık, zaferi de kazanacağız” dedi. Coşkun YAMAN(balikesir24saat) 

YORUM YAP