DOLAR 32,2430 % 0.07
EURO 35,1486 % 0.21
STERLIN 41,2924 % 0.18
FRANG 36,1745 % 0.28
ALTIN 2.446,26 % 0,26
BITCOIN 71.064,00 0.138
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

FESTİVALLERE YASAK İSTEDİLER !

FESTİVALLERE YASAK İSTEDİLER !

TÜGVA, MÜSİAD, ÖNDER, İlim Yayma Cemiyeti, İHH, Eğitim Bir Sen, Anadolu Gençlik Derneği vb.’nin yer aldığı “Balıkesir Sivil Toplum Platformu”, kentteki festivallerin yasaklanmasını istedi.

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 25 kuruluştan oluşan “Balıkesir Sivil Toplum Platformu” tarafından yayınlanan “Festivallerde yapılan yanlışlara ‘dur’ diyelim” başlıklı açıklamada, başta Balıkesir olmak üzere Türkiye genelinde düzenlenen etkinliklerin iptal edilmesi istendi.

Düzenlenen festivallerin gençleri “gayri ahlaki haram ilişkilere”, içkiye, isyana ve başkaldırıya yönlendirdiğini savunan platform, bu tarz etkinliklerin “Türkiye Yüzyılı”na zarar verdiğini iddia etti.

Platformun bildirisinde “Ülkemizin deprem sonrası acısının hâlâ taze olduğu, ekonomik zorluklarla mücadele ettiği bu zorlu günlerde, bu gibi faaliyetlere son verilmelidir” denildi.

HAREMLİK-SELAMLIK TALEBİ 

Bununla da yetinmeyen platform üyeleri yapılan tüm etkinliklerde kadın-erkek bölümlerinin ayrılmasını ve içki satışının yasaklanmasını istedi.

DAHA ÖNCE MEZUNİYET TÖRENLERİNİN DE DURDURULMASINI İSTEMİŞLERDİ

“Balıkesir Sivil Toplum Platformu” daha önce de  mezuniyet törenlerini “İslam’a aykırı” ve “rezalet” olarak niteleyerek durdurulmasını istemişti.  Açıklamada velileler de “rezalete zemin hazırlamakla” suçlanmıştı. https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/balikesir-sivil-toplum-platformu-islama-aykiri-ve-rezalet-olarak-niteledi-1417091

YASAK İSTEĞİ TAM DA FESTİVALE DENK GELDİ !

Balıkesir Sivil Toplum Platformu’nun yasak isteğinin AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği , Muazzez Ersoy, Nil Karaibrahimgil, Hande Yener gibi sanatçıların da konserler vereceği Aramoterapi Festivali’nin olduğu günlere denk gelmesi de dikkat çekti. Sosyal medyada Hande Yener’in LGBT’ye destek verdiği öne sürüldü ve konserinin iptali de istendi. Bu girişimler sonucu  Hande Yener konserlerinin iptal edildiği iddia edildi.

Bildiride dile getirilen görüşler şöyle:

“İlimiz başta olmak üzere diğer bölgelerde de çeşitli festivaller planlanıyor ve ilan ediliyor.

Son derece üzülerek görüyoruz ki bu festivaller çoğu zaman amacı dışına çıkarak gençlerimizi gayri ahlaki haram ilişkilere, sarhoş edici içki ve madde kullanımına, isyan ve başkaldırıya yönlendirmektedir. Halbuki dünyaya ışık tutacak olan bu gençliğin madde bağımlısı haline getirilip köreltilmesi Türkiye Yüzyılı’na zarar vermektedir.

Ülkemizin deprem sonrası acısının hala taze olduğu, ekonomik zorluklarla mücadele ettiği bu zorlu günlerde, bu gibi faaliyetlere son verilmelidir.

Gençlerimizin helal yoldan kontrollü bir şekilde kültürel faaliyet ve eğlence etkinliklerinde bulunmaları yerine böyle başıboş ve sınır tanımaz kutlama şekillerinin teşvik edilmesini doğru bulmuyoruz.

Bu gibi festivallerin iptal edilmesini talep ediyoruz.

Yapılan her türlü etkinlikte de kız-erkek bölümünün ayrılması, alkollü içki ve madde kullanımının önüne olabildiğince geçilmesi ve denetlenmesi, gençlerin ahlakını bozucu davranışların engellenmesi şeklindeki adımların bir an evvel atılmasını talep ediyoruz.”

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP