DOLAR 32,2420 % 0.17
EURO 34,9608 % -0.08
STERLIN 41,1047 % -0.11
FRANG 35,7239 % 0.2
ALTIN 2.430,10 % 0,22
BITCOIN 68.325,60 0.926
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

FEN LİSESİ İKİ EKİPLE FİNALDE

FEN LİSESİ İKİ EKİPLE FİNALDE

İş Bankası sponsorluğunda ilki düzenlenen Gençbizztech Fen Liseleri Arası Girişimcilik Programı final sonuçları açıklandı. Bilim, teknoloji, yapay zekâ ve sürdürülebilirlik alanlarında 49 okulun 352 proje ile başvurduğu program finalinde Balıkesir Şehit Turgut Solak Fen Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu Simuzel ve Edutech ekipleri finale kaldı.

Genç Başarı Eğitim Vakfı (GBEV) Türkiye İş Bankası işbirliğiyle fen liselerinde eğitim gören öğrencilerin teknoloji ve bilim odaklı girişimler geliştirmelerine, yaratıcılıklarını ve problem çözme yeteneklerini artırmalarına katkı sağlamak amacıyla GençBizzTech programını hayata geçirdi.

Türkiye genelinde eğitim gören 49 fen lisesinden 352 takımın başvurduğu programda 5 takım finalde yarışmaya hak kazandı. Deprem ve özel eğitim alan öğrencilere yönelik girişimlerin ön plana çıktığı programda finale kalan 5 takımdan 2’si Balıkesir Şehit Turgut Solak Fen Lisesi’nden seçildi..

Simuzel ekibinin uygun maliyetle herkesin 15 dakikada katılabileceği etkili deprem eğitimleri alacağı deprem simülatörü ve EduTech ekibinin özel eğitim öğrencilerinin derslerde daha etkili öğrenmelerini sağlamak için geliştirdiği Android yazılım ve 2 boyutlu çizim robotu ile Balıkesir Şehit Turgut Solak Fen Lisesi büyük bir başarıya imza attı. İki ekiple 5’li finale kaldı.

SİMUZEL – BALIKESİR / ŞEHİT TURGUT SOLAK FEN LİSESİ

Proje, uygun maliyetle herkesin 15 dakikada katılabileceği etkili deprem eğitimleri sunmayı amaçlıyor.

EDUTECH- BALIKESİR / ŞEHİT TURGUT SOLAK FEN LİSESİ

Proje, özel eğitim öğrencilerinin derslerde daha etkili öğrenmelerini sağlamak için geliştirildi.

İSTANBUL’A GİDECEKLER

Şehit Turgut Solak Fen Lisesi İngilizce öğretmeni Ayşe Özdemir danışmanlığında Ceren Ünal ve Özgü Buz, Bilişim Teknolojileri öğretmeni Dr. Eray Yılmaz danışmanlığında Mustafa Enes Döner ve Halil İbrahim Kartal, İstanbul’da Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından 7-8-9 Haziran’da düzenlenecek ödül törenine davet edildi.

Adıyaman’dan Atechna; Antalya’dan Çizgi Tasarım; Balıkesir’den Edutech ve Simuzel ve Tokat’tan Genç Beyin’ler takımları bu törende girişim  fikirlerini sunacak. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

 

 

Kaynak : Coşkun Yaman

YORUM YAP