DOLAR 32,2453 % 0.07
EURO 35,2974 % 0.19
STERLIN 41,4272 % 0.23
FRANG 36,2392 % -0.04
ALTIN 2.471,34 % 0,39
BITCOIN 71.212,00 0.184
Yayınlanma Tarihi :

FELSEFE KÖYE İNDİ

FELSEFE KÖYE İNDİ

Balıkesir Edremit’in Bostancı köyünde konağa dönüştürülen bir evde felsefe toplantıları  başladı. Zeynep Ergin’in sahibi olduğu ve Kağan’ın Konağı adı verilen evin bahçesindeki toplantıda, Prof.Dr. Sefer Örçen, yeryüzünün  oluşumu ile ilgili bilgiler verirken, toplantıya çok sayıda felsefe yolcusu katıldı.

İlçeye 4 kilometre uzaklıktaki Bostancı köyünde satın aldığı köy evini konağa çeviren Zeynep Ergin, felsefeden şiir ve edebiyata kadar değişik toplantılara ev sahipliği yapmaya  başladı. Kendilerine “Felsefe Yolcuları”  adını veren grup, Prof.Dr.Sefer Örçen’in dünyanın oluşumu ile ilgili söyleşi programına katıldı. “Kağan’ın Konağı”  adı verilen evin bahçesinde düzenlenen söyleşi ilgi gördü.

Toplantıların devam edeceğini anlatan konak sahibi Zeynep Ergin, “Bostancı köyünde, Kağan’ın Konağı diye bir yer yaptım.Eski bir köy evini aldım restore ettim. Amacım, burada felsefe, edebiyat, şiir vb. etkinliklere ev sahipliği yapmak. Bu güne kadar değişik toplantılara ev sahipliği yaptık. Bugünde burada Prof. Dr. Sefer Önçen hocamızın dünyanın oluşumu ile ilgili bir sunumu var. Peşinden de bir caz dinletisi olacak. İnşallah, bu etkinlikler devam edecek. Konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kendilerine felsefe yolcuları adını verdiklerini anlatan Bedriye Sert de, “ Yetişkinlerle felsefe çalışmaları yapıyoruz. Her hafta düzenli toplantılarla çeşitli filozofların düşüncelerini ele alıyoruz. Onlar üzerinde bizde kafa yorup fikir yürütüyoruz.  Böylece, kendimizi geliştirmeye, dünya düşünce tarihi  üzerinde kafa yormaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Konuklardan Ayşe Çelik ise, “ Arkadaşlar çok güzel etkinlikler yapıyorlar. Zaman zaman fırsat buldukça katılıyoruz.Çok mutlu oluyoruz. Güzel şeyler konuşuluyor, dünyamızla ilgili, geleceğimizle  ilgili. Bu gün de Kağan’ın Konağında bu toplantı yapıldı. Bu konak, çok harika bir yer, bu toplantılar çok güzel” dedi.  Sefer TALAY (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP