FARKINDALIK AYINDA SKOLYOZ’U ÇİZDİLER KAZANDILAR

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
FARKINDALIK AYINDA SKOLYOZ’U ÇİZDİLER KAZANDILAR

Care Clic Balıkesir Skolyoz Danışmanlık ve Fizyoterapi Merkezi,  Skolyoz farkındalık ayında omurga eğriliğine dikkat çekmek için, “Skolyoz ve Gençlik” konulu resim yarışması düzenledi. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen yarışmaya çok sayıda lise öğrencisi katıldı. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Sudenur Gümüşkuyu birinci oldu. Dereceye giren öğrenciler Care Clic’de düzenlenen törenle ödüllendirildi. 

Care Clic’in kurucusu Uzman Fizyoterapist Asuman Gökçin, pek çok insanın kendinde Skolyoz (omurga eğriliği) olduğunu bilmediğini, hastalığın tanısının genellikle çocukluk çağında fark edildiğini, yetişkinlerde ise göğüs röntgeninde tesadüfen saptandığını vurguladı. Haziran ayının ‘Skolyoz Farkındalık Ayı’ olduğunu anımsatan Gökçin, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de omurga eğriliğine dikkat çekmek için, başta sağlık bakanlığına bağlı kuruluşlar olmak üzere, pek çok özel sağlık kuruluşunun seminerler düzenlediğini söyledi.

Gökçin, Care Clic Sağlık kuruluşu olarak Skolyoz farkındalığının arttırılması için resim yarışması düzenlediklerini, bu sene 2’inci kez yapılan yarışmanın önümüzdeki yıllarda yinelenerek gelenekselleştirileceğini sözlerine ekledi.

YARIŞMADA GÜZEL SANATLAR LİSESİ FARKI

“Skolyoz ve Gençlik” konulu resim yarışmasına çok sayıda öğrenci katıldı. Görsel Sanatlar öğretmenleri, Pelin Göktaş, Gülfer Tetik, Şevket Karaoğul, Zehra Ersem ve  Nihal Kaba‘dan oluşan jüri, T. C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Sudenur Gümüşkuyu‘nun eserini birinciliğe, aynı okuldan 12’inci sınıf öğrencisi Saliha Nartekin‘in eserini ikinciliğe,  Aleyna Anlayan‘ın eserini ise üçüncülüğe değer buldu.

Yine T. C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi 12’inci sınıf öğrencisi İlayda Çalışkan ile Muharrem Hasbi Koray Anadolu Lisesi öğrencisi Melek Sayılan ise resimleriyle mansiyon ödülü kazandı. Birinciye gram altın, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL, mansiyon alanlara 300 TL ödül verildi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP