DOLAR31,0077% 0.31
EURO33,5757% 0.37
STERLIN39,1698% 0.31
FRANG35,2390% 0.45
ALTIN2.018,34% 0,31
BITCOIN1.606.553-0.748

“FACİANIN SORUMLUSU AK PARTİ İKTİDARIDIR”

Yayınlanma Tarihi :
“FACİANIN SORUMLUSU AK PARTİ İKTİDARIDIR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Amasra Taşkömürü İşletme Müessesesi’nde 41 maden emekçisinin şehit eden grizu patlamasının göz göre göre geldiğini söyledi. Ahmet Akın, “Facianın sorumlusu AK Parti iktidarıdır. İktidarın ihmal ve sorumsuzluklarıdır” dedi.

Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan  Ahmet Akın başkanlığında kurulan CHP heyeti incelemeler sonrası Genel Başkanğ Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla kapsamlı bir rapor hazırlıyor. Amasra Taşkömürü İşletme Müessesesinde intikal ettikleri andan itibaren bölgede inceleme yaparak görüşmelerde bulunan ve  Amasra faciası ile ilgili ön rapor hazırlayan Akın, kapsamlı raporu kamuoyu ile paylaşacaklarını bildirdi.

Amasra’da yaşanan facia ile ilgili tespitlerini ve görüşlerini anlatan Akın,“Amasra faciası gösteriyor ki, AK Parti iktidarı ne Soma’dan ne Ermenek’ten ne de onlarca faciadan ders almış. Bırakın ders almayı bizim uyarılarımız, Sayıştay’ın uyarılarını dinlememiş. AK Parti iktidarının ölü taklidi yaparak, kulağının üstüne yatarak ortaya koyduğu yanlış politikalar yüzünden yüzlerce maden emekçimizin hayatlarını söndürdüler. Bir hayat bu kadar ucuz olmamalı. Madenci cinayetlerinin sorumlu AK Parti iktidarıdır.” dedi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP