Yayınlanma Tarihi :

EYVAH OKULLAR AÇILIYOR!

EYVAH OKULLAR AÇILIYOR!

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın , yeni eğitim öğretim yılı öncesi kırtasiye fiyatlarındaki artışa, kayıtlarda yaşanan kuralsızlığa dikkat çekerken, velilerin korkulu rüyalarının kabusa dönüştüğünü öne sürdü. Yalçın, “Emekçi halkımızı laik, demokratik, bilimsel ve parasız bir eğitim için partimize desteğe davet ediyoruz” dedi.

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın’ın açıklaması şöyle:

Yaz aylarının bitişinde eğitim öğretim yılının başlaması ülkemizde büyük kalabalıklara “eyvah okullar” açılıyor dedirtiyor.

Güle güle başlayabildiğimiz bir eğitim yılı olmaması bizleri üzdüğü gibi yoksul ve emekçi halkımız adına daha fazla mücadele için bizleri hırslandırıyor.

Okul başlarken kırtasiye malzemelerindeki fiyat artışları, gelirleri artmayan halkımıza korkulu rüyalar gördürüyor.

Ülkemizde eğitim öğretim yılının başlangıcı kötü yönetilen ve her ay biraz daha iyileşeceğiz diye pışpışlanan ekonominin yaz tatili sonunda ilk ciddi testini yapacağı dönemdir.

Okul ürünlerine erişmenin çocuklarımızın istediği okul malzemelerini edinmenin ne kadar güç olduğunu daha eylül gelmeden etiketlerden anlıyoruz.

Sadece okul malzemeleri değil, ülkemizde yaz boz tahtası olmuş sınav sonucu nitelikli okullara yerleşemeyen; NİTELİKSİZ okullara yerleştirilecek öğrencilerin adrese göre yerleşimi sırasında meydana gelen kuralsızlıklar da ebeveynlerin yeni kabusu.

Kapısının yanındaki okula değil de şehrin öbür ucuna gönderilen öğrencilerin ailelerinin feryatları,bu düzensizlikleri düzeltmek ya da bu düzensizlikleri yaratmak için birkaç BİN liralarla ifade edilen bağışlara zorlanan velilerimiz.

Bu kayıt döneminde okula yeni başlayacakların hoca farkı ve adres ayarı için aynı bağışlar karşımıza çıkmakta. Bu iddiaları parti olarak takip ettiğimizi de kamuoyuna duyururuz.

Lise Sınavlarından artan 1.070.000 çocuğumuz gittikleri okulların NİTELİKSİZ okullar olması travmasını yaşayarak okullarına gidecekler.

Çocukların ve ailelerin güle oynaya başlamadığı bir eğitim öğretim yılı “fikri hür, vicdanı hür” kuşaklar yetiştiremeyecektir.

Ülkemizin güzel insanları, emekçi halkımızın çocuklarının bu koşullarda eğitim öğretim yılını karşılaması yönetenlerin ayıbıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bu dram bu halka yaşatılmayacaktır.

Cumhuriyet devriminin eğitim öğretim kazanımları yeniden bu ülkenin gerçeği olacaktır.

Bu vesile ile emekçi halkımızı laik, demokratik, bilimsel ve PARASIZ bir eğitim için partimize desteğe davet ediyoruz” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP