ESNAFTAN YILMAZ’A TAM DESTEK!

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem ramazan dolayısıyla yapılan denetimlerin hem vatandaş, hem esnaf tarafından olumlu karşılandığını belirterek Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a uyumlu çalışma için teşekkür etti.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte merdiven altı üretim yapan, kaçak ve kayıtsız çalışan fırsatçıları göz açtırmayan Balıkesir Büyükşehir Zabıta ekipleri en çok desteği Balıkesir’e katma değer sağlayan esnaf teşkilatından gördü. Vatandaşlarda sağlıksız ve nasıl üretildiği belli olmayan ürünlerle karşılaşmadığı için denetimlerden memnun.

“FIRSATÇILARA AMAN YOK”

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem Balıkesir’de 85 oda ve 43.500 esnafın temsilcileri olarak belediye ile uyum içinde çalıştıklarını ifade ederek “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz başta olmak üzere ilçe belediye başkanlarımız ile uyum içinde çalışıyoruz. Bizim en büyük derdimiz kaçak ve kayıtsız satış yapan fırsatçılar. Başkanlarımızla yaptığımız toplantıda bu sıkıntımız ilettiğimizde bizlere her zaman destek olacaklarını ve konunun takipçisi olacaklarını belirtmişlerdi. Geldiğimiz bu noktada yapılan denetimler ile fırsatçılara göz açtırmayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Balıkesir’de yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından göreve gelen belediye başkanlarının artık projeleri ile konuşacaklarını belirten BESOB Başkanı Fehmi Erdem “Balıkesir artık büyükşehir. Geçtiğimiz 5 yıllık dönemde yeni kurulan ve yapılanmasını tamamlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz bu kısa sürede yaptığı hizmetler ve yerine getirdiği projeler ile geleceğe ümit verdi. Biz Balıkesir’de 85 Esnaf Odası ve 43.500 esnafı ile büyük bir aileyiz. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibinin bu önümüzdeki 5 yıllık sürede de başarılı işler yapacağına inancımız tam. Esnaf teşkilatlarımız ile başkanımızın her zaman yanındayız. Yapılan denetimler en çok hakkıyla kazanan esnafımızın lehinedir. Kaçak ve kayıt dışı ile mücadelemiz artarak sürecek. Amacımız Balıkesirli hemşehrilerimizin sağlıklı, kaliteli ve garantili ürünleri tüketmesi. Merdiven altı tabir edilen ürünlerin ekonomimize zararı büyüktür” dedi.

“BALIKESİR’İN ÖNÜ AÇIK”

Balıkesir’in Bandırma’dan Dursunbey’e, Ayvalık’tan Sındırgı’ya geniş bir coğrafyada yer aldığını ifade eden Başkan Fehmi Erdem yer altı ve yerüstü doğal zengini bir ilde yaşadığımızı söyledi. Başkan Erdem Balıkesir’in her anlamda atılıma susamış bir potansiyele sahip olduğunu belirterek “Balıkesir sanayisi, turizmi, tarım ve hayvancılığı ile yapılacak yatırımlar ile bölgenin yıldızı olmaya aday. Ulaşım ağının tamamlanmasıyla artık İstanbul ve İzmir arasında mesafelerin önemi kalmayacak. Balıkesirimiz gerek Bandırma Limanı gerekse de Lojistik Köyümüz ile dünyaya açılan kapılarımız ihracat yapan yatırımcılarımızın da gözdesi konumunda olacaktır. Balıkesir’de birlik ve beraberliği sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın bu yatırımcıları Balıkesir ekonomisine de kazandıracaktır” diye konuştu.

“CAZİBE MERKEZİ”

Balıkesir’in üniversiteleri, organize sanayi bölgeleri, tarım alanları, hayvancılığa uygun arazileri, sadece deniz değil dağ ve jeotermal alanları ile de 12 ay turizm yapılabilecek potansiyele sahip olduğunu belirten Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem şunları söyledi:

“Balıkesir her anlamda cazibe merkezi konumunda. Eğitimden sağlığa, tarımdan hayvancılığa geniş bir yatırım ve üretim yelpazesine sahibiz. Esnafımıza, çiftçimize yapılacak desteklemeler ile de bölgemiz daha da kalkınacaktır. Burada Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a büyük sorumluluklar düşüyor. Balıkesir ve Ankara arasında köprü olarak gerekli yatırımları tam alarak Balıkesir’in önünde kimse duramaz. Biz esnaf teşkilatları olarak Balıkesir’in tanıtımından yatırımcıların gelmesi anlamında elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya hazırız.” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP