ESNAF ÖTELEME DEĞİL MUAFİYET İSTİYOR

Yayınlanma Tarihi :
ESNAF ÖTELEME DEĞİL MUAFİYET İSTİYOR

AK Parti Milletvekili Adil Çelik,  Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ni ziyaret ederek esnafın sorun ve isteklerini dinledi. BESOB Başkanı Fehmi Erdem, Balıkesir’de 44 bin 100 esnafın muafiyet ve kredi faizlerinin silinmesini dört gözle beklediğini söyledi. Şoför esnafının faizsiz kredi ile  SSK ve Bağ-Kur primlerinin alınmamasını istediğini belirten Erdem, ”  Borçların ertelenmesi ileride daha büyük deprem yaratacaktır” dedi. 

“HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR”

Covid-19 salgınına dikkat çeken Çelik, bu salgından  ülkemizde en çok serbest meslek erbabının etkilendiğini söyledi.  Çelik “Bugün hükümet olarak alınan önlemlerin esnafımıza ne gibi yansımaları oldu. Onun için buradayız. Esnaf ve sanatkarımızın sorunları neler, ulaşamadıkları bir hizmet var mı onun için buradayım” dedi.

“TELEFONUM 7/24 AÇIK”

Esnaf Odaları başkanlarının tek tek sorunlarını dikkatle dinleyerek not alan AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Adil Çelik “Esnafımızın ne kadar yanında olur, onları ne kadar ayakta tutabilirsek ülke için o kadar önemli olacaktır. Çünkü küçük esnafın kalkınması demek ülke ekonomisinin harekete geçmesi demek. Biz de elimizden gelen destek ve katkıyı sunuyoruz. Ben bugün burada uygulamalarda oluşan aksaklıkları not alarak gereği için çalışmalarıma başlayacağım. Benim telefonum 7/24 açık her zaman bana ulaşabilirsiniz” diye konuştu.

“MUAFİYET BEKLİYORUZ”

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem zor durumdaki esnafa yönelik devletin sağladığı 25 bin TL’lik krediyle ilgili bir sıkıntı olmadığını belirterek,  Balıkesir’de toplam 44 bin 100 esnafın bu konuda bilgilendiğini bildirdi.  Başkan Erdem “Hükümetimiz bu süreçte esnafımız için elinden geleni yaptı. Haziran ayında yapılması gereken borçlarımız, Temmuz, Ağustos’a yayıldı. Biz bu noktada ötelemeden ziyade bir muafiyet bekliyoruz. 25 bin TL’lik kredi desteği var ancak bunun faizsiz olması esnaf ve sanatkarımızı daha da rahatlatacaktır” dedi.

“SSK VE BAĞ-KUR PRİMLERİ ALINMASIN

Koronavirüs  yüzünden sokağa çıkanların azalmasıyla birlikte alışverişlerin de azaldığını vurgulayan Başkan  Erdem “Sadece işyerleri kapanan kahveciler ve berberler değil, işyeri açık olan esnaf da ekonomik olarak sıkıntı yaşıyor. Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında ulaştırma sektörü ve servis esnafı geliyor. Şoför esnafı; faizsiz kredi, SSK ve Bağ-Kur primlerinin alınmamasını istiyor. Borçların ertelenmesi ileride daha büyük deprem yaratacaktır” diyerek yerel yönetimlerden taleplerini de ilettiklerini belirterek onlarla da uyum içinde çalıştıklarını ifade etti.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik’in Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne yaptığı ziyarette birlik Başkanı Fehmi Erdem’in yanı sıra Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkan Vekili ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Yıldız, Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Turgay Kapan, İnşaatçılar Esnaf Odası Başkanı Hayrettin Demirbaş, İvrindi Esnaf Odası Başkanı Necdet Berber, Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Demirer, Kahveciler Esnaf Odası Bülent Bilir, Marangozlar Esnaf Odası Başkanı Kamil Güler, Elektrikçiler Esnaf Odası Başkanı Nejdet Arslan, Camcılar Esnaf Odası Sami Pak ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Saran hazır bulundu. (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP