Esnaf ekonominin can damarı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Esnaf ekonominin can damarı
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, bir esnaf lokantasında düzenlenen yemekli toplantıda esnaf odaları başkanları ile bir araya geldi.
Kenti birlikte yönetme adına esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam edeceğini belirten Yazıcı,  esnafın her zaman yanında olduğunu ve esnafa verdiği desteğin devam edeceğini vurguladı. Vali Yazıcı sorunların bir bir çözülmesi için gayret gösterdiklerini dile getirdi.
Esnafın ekonomiye kazandırdığı katma değerin önemine vurgu yapan Vali Yazıcı, “Siz umutlu olursanız bilin ki Türkiye de umutlu olur. Yenilikleri takip ederek, Balıkesir’i hep birlikte daha güzele, daha iyiye hazırlayacağız. Tek düşüncemiz Balıkesir’dir, hemşehrilerimizdir. Balıkesir bizim için çok değerli. Bu şehirde herkesin sesine kulak veriyoruz. Her geçen yıl değişik alanlarda markalaşan Balıkesir, herkese kapısını açacak. Şehre, gelen misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayacağız.” dedi.
BİZİM YÖNETİM ANLAYIŞIMIZDA
BİRLİKTE YÖNETME İLKESİ VAR
Devletin en önemli görevinin vatandaşın ihtiyaçlarını, sorunlarını zamanında ve süratle gidermek olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Esnafımızın, ülkemiz ekonomisi açısından üstlendikleri görev elbette ki çok önemli. Bizim yönetim anlayışımızda birlikte yönetme ilkesi vardır. Bunun gereğini yerine getiriyoruz. Esnafın talep ve beklentilerini dinlemek, varsa sorunların çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunmak üzere önümüzdeki süreçte de çeşitli bölgelerde esnaf ziyaretlerimizi sıkça gerçekleştireceğiz.”dedi.
Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem,  “Geldiği günden bugüne kadar esnaf dostu bir valimiz oldu. Esnafın değerli olduğunu bize verdiği değerle ve her noktada yanımızda olmasıyla hissettirdi. Şahsım ve esnaf teşkilatı adına  Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.”dedi.
KİMLER KATILDI?
Toplantıya, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Ayhan Baydan, Fırıncılar Odası Başkanı Niyazi Tunç, Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Yıldız, Marangozlar Odası Başkanı Kamil Güler, Tuhafiyeciler Odası Başkanı İsa Erol, Camcılar ve Fotoğrafçılar Odası Başkanı Sami Pak, İnşaatçılar Odası Başkanı Hayrettin Demirbaş, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Turgay Kapan ve Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Kuşçu Katıldı.
Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP