DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.608.9440.101

ESİN BALIBEK ÇOK İDDİALI

Yayınlanma Tarihi :
ESİN BALIBEK ÇOK İDDİALI

CHP’den Altıeylül Belediye başkan aday adaylığı için başvurusunu yapan Esin Balıbek, “100 yıllık Cumhuriyet tarihimizde Balıkesir malumunuz hiçbir zaman kadınlar tarafından yönetilmedi. Altıeylül’e ilk kadın başkan seçilerek bu olguyu kıracağım. Altıeylül’ün şehr-i emini olarak anahtarını almaya geliyorum.” dedi.

Altıeylül Belediye başkan aday adayı Esin Balıbek, CHP il başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile açıklamalarda bulundu. 2019 yılındaki seçimlerde de Altıeylül belediye başkan adayı olduğunu ve 44 bin 725 oy alarak, partinin oylarını yüzde 88 oranında arttırdığını söyleyen Balıbek,  “Hedefim; 2019 yerel seçimlerinde CHP belediyeciliğine tekrar kattığımız İstanbul, Ankara gibi, bu şehrin makus talihini değiştirerek, Altıeylül’ü çağdaş, modern ve mutlu bir kent yaparak marka değere sahip bir konuma yükseltmektir. Üretebilen, hak ettiğini kazanan, sosyal, kültürel, tarihi ve coğrafi potansiyel kaynaklarının ve imkanlarının farkına vararak bu gücü etkin kullanabilme yeteneğine kavuşmuş zengin bir Altıeylül’ün var olması çok mümkündür ve benim mücadelemin ana hedefidir.” dedi.

“100 yıllık Cumhuriyet tarihimizde Balıkesir malumunuz hiçbir zaman kadınlar tarafından yönetilmedi. Altıeylül’e ilk kadın başkan seçilerek bu olguyu kıracağım.” diyen Balıbek açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:

“Önümüzde kalan şu 115 gün, tarihi öneme sahip olup, hepimizin bu anlayış ve bakış açısıyla 31 Mart’a hazır olması gerekmektedir. Oylanacak olan sadece bir yerel seçim değil, Atatürk Türkiyesi’nde Balıkesirimizin, Altıeylül’ümüzün geleceği mücadelesidir.

Geçmiş dönemlerdeki fikir tartışmaları, sen-ben kavgaları, dargınlıklar, küskünlükler, farklı hizip ve kliklerde bulunmuş olma ayrışmaları artık son bulmalıdır. Kimseyi dışlamadan moral, heyecan ve motivasyonun yüksek tutulduğu, farklılıklarımızın bir zenginliğe dönüştürüldüğü, dayanışmanın en üst seviyeye çıkarıldığı bir ortamı oluşturmak mecburiyetindeyiz.

Sessiz kalmak, sineye çekmek, ‘ben karışmam, ben bilmem’ demek bitmelidir… Mücadele her alanda, her imkanla, herkesin katılımıyla yapılmalıdır. 31 Mart’ta da hepimiz sandıklarda hazır olmalı, amasız fakatsız oylarımızı kullanmak, tüm dostlarımızın da sandığa gitmesini sağlamak durumundayız.

“NEREDE KALMIŞTIK”

100 yıllık Cumhuriyet tarihimizde Balıkesir malumunuz hiçbir zaman kadınlar tarafından yönetilmedi. Altıeylül’e ilk kadın başkan seçilerek bu olguyu kıracağım. İşte, bu bakış açısıyla Balıkesir’li hemşehrilerimin oylarına talip olarak Altıeylül ilçemize belediye başkan aday adayıyım. Başkanlığım her an hesap verebilir şeffaf bir yönetim, partili partisiz kimsenin ötekileştirilmediği, haksızlık ve adaletsizliğin kesinlikle bulunmayacağı, samimi halkçı bir başkanlık olacaktır.

Ben Balıkesir’e, bu şehrin insanlarına ve onların sağduyusuna güveniyorum; lütfen sizler de bana güvenin ve inanın…

Siz dostlarımın ve değerli Balıkesirlilerin takdirlerine mazhar olmak benim için çok saygı değerdir… Ulu Önderimiz Atatürk’ün biz kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanıdığı 5 Aralık’ın ertesi gününde, Cumhuriyetimizin 100.Yılında, kentlerimizi kadınların değiştireceğine inanarak sizlerden destek bekliyorum.

Vizyonumuz var, hayallerimiz de var…

Biz umutluyuz, heyecanımız da var, gençliğimiz de…

Altıeylül’ün şehr-i emini olarak anahtarını almaya geliyorum.

Evet dostlar;

Nerede kalmıştık?”

(balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP