DOLAR 32,5572 % -0.05
EURO 35,4532 % -0.11
STERLIN 41,6330 % 0.05
FRANG 36,4950 % -0.28
ALTIN 2.440,65 % 0,16
BITCOIN 70.903,18 3.293
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

ESAN’DAN BALYA’YA EĞİTİM YATIRIMI

ESAN’DAN BALYA’YA EĞİTİM YATIRIMI

Eczacıbaşı Esan Balya Kurşun Çinko İşletmesi tarafından Balya Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni yaptırılan Konferans Salonu’nun açılışı Vali Ersin Yazıcı ve Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga’nın katılımı ile gerçekleştirildi.

Eczacıbaşı Esan Balya Kurşun Çinko İşletmesi, ilçede eğitime verdiği destek kapsamında Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesine kazandırdığı konferans salonu tamamlayarak öğrencilerin hizmetine sundu. Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı ve Balya Kaymakam V. Bayramali Köse, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Esan Genel Müdürü Serpil Demirel ve protokol üyeleri hep birlikte kurdeleyi keserek, salonu hizmete açtı.


EĞİTİMİN KALİTESİ ARTMALI
Esan Genel Müdürü Serpil Demirel açılış töreninde yaptığı konuşmada, memleketin temel ihtiyacının eğitimin kalitesinin artırılması olduğunu anlatarak, insana yapılan yatırımın ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğunu vurguladı.
Demirel, “Ülkemizde ve bölgemizde kaliteli eğitim olanaklarının yolu kaliteli fiziki ortamlardan geçiyor. Biz bu nedenle ihtiyacı görerek konferans salonumuzu eğitimin hizmetine sunduk. Çocukların sevincini ve güler yüzünü gördüm, mutluyum. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

EĞİTİM SEVDALISI, GÖNÜL ZENGİNİ
Vali Ersin Yazıcı ise, devlet, millet işbirliği ile ülkemizde son zamanlarda eğitim, sağlık ve diğer alanlarda önemli hizmet ve yatırımların gerçekleştirildiğini anımsattı. Vali Yazıcı, “Ben bu güzel mekânın şimdiden çok önemli kültürel ve sanatsal etkinliklere imza atacağını hissediyorum. Böyle bir eğitim kurumunu el ele vererek vücuda getirmek bizleri ayrıca memnun etmektedir. Eğitim sevdalısı, gönlü zengin hayırsever vatandaşlarımız da devreye girerek eğitim hamlesine önemli destek veriyor. Bugün de Eczacıbaşı ailesi ilimizde bir eğitim yatırımı yaparak eğitime katkı sağladı.”dedi. 

HAYIRSEVER VATANDAŞLARIMIZIN ARTMASINI DİLİYORUZ
Başta eğitime destek olmak üzere birçok hizmetin halkımızla buluştuğunu belirten Vali Yazıcı, “Esan İşletmesinin konferans salonu eğitime verilen desteğin önemli bir örneği… Eğitime sağladığı destekler geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları noktasında güzel çalışmalar. Eğitimi önemsiyoruz. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize bu konferans salonunun hayırlı olmasını diliyorum. Okulumuza güzel bir konferans salonu kazandıran Esan Grubuna teşekkür ediyorum. Bu tür eğitim kurumlarını yapmaya alışanlar, bu tadı alanlar bir daha bundan vazgeçmiyor. Bu tür yatırımlar ilimiz ve ilçemiz için çok önemlidir. Bizim de önceliklerimiz arasında yer alıyor. Hayırsever vatandaşlarımızın artmasını diliyorum” dedi.

ÖĞRENCİLER İLK GÖSTERİLERİNİ SUNDU
Konuşmaların ardından Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesinin öğrencileri yeni konferans salonlarında ilk gösterilerini sergiledi. Öğrenciler katılımcılara, şiir ve müzik ziyafeti sundu. Öğrencilerin performansı katılımcılar tarafından büyük alkış aldı. Etkinlik sonunda öğrenciler, Genel Müdür Serpil Demirel’e okula kazandırdığı konferans salonu için çiçek vererek teşekkür etti.  

Daha sonra öğrencilerle ve protokol üyeleriyle Bengi Projesi kapsamında kitap okuyup, sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP