DOLAR 32,3221 % 0.03
EURO 35,2700 % 0.65
STERLIN 41,9165 % 0.59
FRANG 36,1167 % -0.08
ALTIN 2.402,70 % -0,52
BITCOIN 67.956,64 1.013
Yayınlanma Tarihi :

ERTAŞ PROJELERİNİ PAYLAŞTI, YOL ARKADAŞLARINI TANITTI

ERTAŞ PROJELERİNİ PAYLAŞTI, YOL ARKADAŞLARINI TANITTI

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Mehmet Ertaş,  bir süredir üzerinde çalıştıkları, merakla beklenen projeleri kamuoyuyla paylaştı. Ertaş, “Projelerimizde Edremit için kaygılanan, değerlerini koruyan, halkçılığı esas alan bir anlayış ile araştırmış, hazırlanmış, uzmanlara danışılmış bir hazırlığa şahit olacaksınız. Ama en önemlisi Cumhuriyetçi, halkçı, Atatürkçü bir irade göreceksiniz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edremit Belediye Başkan Adayı Mehmet Ertaş’ın Proje Sunum ve Belediye Meclis Üyesi Tanıtım Toplantısı, CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, CHP Edremit İlçe Başkanı Emin Yalçıntaş ve önceki dönem CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki’nin katılımıyla Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Salon, partililerin yoğun ilgisiyle dolup taştı.

“BAŞLIYORUZ, KAZANACAĞIZ, BAŞARACAĞIZ”

Edremit’in 5 yılını belirleyecek projelerini kamuoyuyla paylaşan Mehmet Ertaş proje sunumundan önce yaptığı açıklamada,  “Beni hepiniz tanıyorsunuz Edremit’te dünyaya gözlerimi açtım. Bu topraklarda büyüdüm. Bu topraklara emek verdim. Edremit’in sokaklarında hatıralarım, topraklarında atalarım var. Ömrümün yarısını belediyelerde hizmetle geçirdim.15 yıl belediye meclis üyeliği, encümen üyeliği, belediye başkan yardımcılığı, belediye başkan vekilliği yaptım. Körfez Belediyeler Birliği Başkanlığı görevi üstlendim. Kendimiz için değil, kentimiz için var olduk. Bu şehrin spor kulüplerinde emeğim var, ticaret odasında varlığım var. Birçok STK’da üyeliğim var. Ben Edremit için varım” dedi.

Aldığı görevlerle ve birikimiyle Edremit’i iyi tanıdığını, Edremit’in sorunlarını ve çözümlerini bilen biri olduğunu vurgulayan Ertaş, buna göre güçlü, birikimli bir meclis listesi ve yapılabilir, yaşam kalitesini arttıran projerle toplumun karşısına çıktıklarını söyledi.

“EDREMİT TÜM TÜRKİYE’DE ÖRNEK OLACAK”

“İşimiz gücümüz Türkiye” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Ertaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mirasına sahip çıkan, kaynaklarını halk için kullanan kalkınmanın, huzurlu ve konforlu bir Edremit’in peşine düştük. Liyakatli kadrolarla adil, ulaşılabilir, şeffaf bir belediye başkanı olacağım. Önümüzdeki dönem Allah nasip eder, halkımız da takdir ederse Edremit’in mutluluğu ve yaşam kalitesi tüm Türkiye’de örnek olacak size söz veriyorum. Hedefimiz mazeret değil, maharet üreten belediyecilik. Şimdi kolları sıvıyoruz 31 Mart akşamında Edremit Belediye Başkanı olarak göreve başlıyoruz. Arzumuz; refah, kalkınma ve dayanışma sac ayakları üzerinde kurulu bir yerel yöneticilik. Vaadimiz; işi gücü Edremit olan demokratik, katılımcı, şeffaflık ilkesiyle hesap veren, çevreci ve yeşil, adil ve paylaşımcı belediyecilik. Eşit hizmet, sosyal adalet, ortak aklı ve bilimi esas kabul eden bir anlayış gözetiyoruz. Size sunacaklarımız kuru bir vaat değildir.Yapacaklarımı vaat ediyorum. Vaat ettiklerimden fazlasını yapmaya söz veriyorum.” dedi.

Kentin nitelikli insanlarından oluşan belediye meclisi için güçlü bir alkış isteyen Ertaş, salondan dışarıya taşan partililerle vatandaşlara  destekleri için saygı ve sevgilerini sunarak teşekkür etti.

“EDREMİT BAYRAĞI ASLA İNDİRMEYECEK”

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “Belediye Başkan Adayımız Mehmet Ertaş’ın proje sunum ve meclis üyeleri tanıtım toplantısına katılarak, coşkuyu ve heyecanı paylaştık. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında Edremit Belediyemiz Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı altında halkçı belediyecilikle hemşehrilerimizin sorunlarını çözecek ve Edremit, bayrağı asla indirmeyecek. Belediye başkan adayımız Mehmet Ertaş’a ve ekip arkadaşlarına başarılar diliyorum, yolumuz açık olsun.” dedi.

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP