“ERKEKLER DE İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE SAHİP ÇIKMALI” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

15 Eylül 2022 - 07:55

“ERKEKLER DE İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE SAHİP ÇIKMALI”

“ERKEKLER DE İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE SAHİP ÇIKMALI”
Son Güncelleme :

25 Mart 2021 - 23:55

Balıkesir Liseliler Derneği Yönetim Kurulu, “İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmanın sadece kadınların değil, erkeklerin de görevi olduğunu vurguladı. Açıklamada, “İstanbul Sözleşmesi’ne ve bu sözleşmenin temsil ettiği değerlere sahip çıkmak özgürlüklerimize sahip çıkmaktır. O nedenle sahip çıkma sadece kadınların değil erkeklerin de görevidir. Bu görev, kadın ve erkeğin dayanışması ile başarılabilecektir.” denildi. 

Esin Balıbek’in başkanlığını yaptığı Balıkesir Liseliler Derneği Yonetim Kurulu’nun açıklaması şöyle:
“İnsan hakları temelinde kadınların ve kız çocuklarının toplumsal, siyasi, sosyal, ekonomik, eğitim bilincinin geliştirilmesi ve sosyal başarılarının bilinmesinin ve hatırlanmasının önemli olduğunu vurgulayarak, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesini üzüntüyle karşılayarak, kınıyoruz.
Kısaca “İstanbul Sözleşmesi” diye adlandırdığımız “Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi’’nin iptali ile; kadınlarımıza ve kız çocuklarımıza yönelik her türlü ayrımcılığın, şiddetin, ihmalin sonuçlarını toplumsal eksiklik olarak yaşamak istemiyoruz.
İstanbul Sözleşmesi’ne ve bu sözleşmenin temsil ettiği değerlere sahip çıkmak özgürlüklerimize sahip çıkmaktır. O nedenle sahip çıkma sadece kadınların değil erkeklerin de görevidir. Bu görev, kadın ve erkeğin dayanışması ile başarılabilecektir.
Kadının adının, varlığının ve haklarının her zaman olması gerektiğini düşünerek, toplumumuzda medeni yaşam tarzının ve şartlarının olması gerektiğine inanarak , fesih kararının kaldırılmasını ve İstanbul Sözleşmesi’nin tekrar yürürlüğe girmesini talep ve rica ediyoruz.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.