Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

ERDEK’TE YİNE MİLLET İTTİFAKI KAZANDI

ERDEK’TE YİNE MİLLET İTTİFAKI KAZANDI

Erdek’te CHP’li Başkan Hüseyin Sarı’nın geçici olarak görevden uzaklaştırılmasının ardından Belediye Meclisi CHP’li Hasan Yapakçı’yı başkan vekilliğine seçti. Yapakçı, Sarı’nın göreve döneceğine inandığını vurguladı. Hüseyin Sarı ise “kirli oyunlara” rağmen Millet İttifakı’nın kazandığını vurguladı.  

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın  geçici olarak görevden uzaklaştırılmasının ardından Belediye Meclisi bu sabah saat 10.00’da yeni Belediye Başkan Vekilini seçmek için toplandı.

7 CHP’li 2 İYİ Partili üyeden oluşan Millet İttifakı CHP’li Hasan Yapakçı’yı, 4 AK Partili, 2 MHP’liden oluşan Cumhur İttifakı ise MHP’li M. Ali Yağcı’yı aday gösterdi. Üç tur üzerinden yapılan seçimde Yapakçı, 9 oyla başkan vekili seçilirken, Yağcı ise 6 oyda kaldı.

“BAŞKANIMIZIN GERİ DÖNECEĞİNE İNANIYORUZ”

Seçimin ardından Meclis üyelerine kendisine gösterdikleri güven  için teşekkür eden Hasan Yapakçı, ” Bu süreci en kısa sürede başarıyla  atlatacağız. Başkanımızın da geri döneceğine inanıyoruz. Erdek bizim, Kapıdağ bizim.. Sorunları çözmek için el birliği ile çalışacağız ” dedi.

“KİRLİ OYUNLAR DÖNDÜ “

Yargıtay’ın 2014’deki bir ihale ile ilgili davada verdiği cezayı onamasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından geçici olarak görevden uzaklaştırılan CHP’li Belediye Başkanı Hüseyin Sarı,  ise şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bakanlıktan cumartesi günü yazılan yazı ile apar topar bir oylamaya gidildi.  Biz bir ekibiz, uzun yıllardır birlikteyiz.  Benim zaten şüphem yoktu ama kirli teklifler yapıldı, kirli oyunlar oynandı. Bu da zaten onlara yakışıyor çünkü siyasi duruşları her zaman aynı”

“31 MART’TAKİ İRADE DEVAM ETTİ”

CHP İlçe Başkanı Hale Tuna ise, ” Çok mutluyuz, gururluyuz. Böyle olmasını bekliyorduk. İnşallah daha güzel şeyler olacaktır” dedi. Meclis üyeleri 31 Mart’taki millet iradesini  bu oylamayla devam ettirdiklerini vurguladı…

“ONURLU DURUŞLARI İLE SİYASET DERSİ VERDİLER”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Erdek’teki seçim sonrası yaptığı açıklamada  belediye meclis üyelerinin dik duruşları ile siyaset dersi verdiğini söyledi. Sarı’nın açıklaması şöyle:

“Son günlerde Erdek Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sarı’nın üzerinde oynanan oyunlar ve yaratılan algı ve sonuç olarak  görevden el çektirilmesi sonrası, yapılan belediye meclisi toplantısında Meclis üyemiz Hasan Yapakçı Cumhur ittifakının 6 oyuna karşılık Millet ittifakının 9 oyu ile vekaleten belediye başkanlığına seçilmiştir.

Geçtiğimiz 15 gün içinde belediye başkanlığını ele geçirebilmek adına belediye meclis üyeleri üzerinde yaratılan baskı ve yapılan ahlaksız teklif duyumları ayyuka çıkmıştır. Yapılan tüm bu çalışmalara karşın meclis üyelerimiz dimdik, omuz omuza durarak seçimlerde halkımızın hür iradesiyle ezici çoğunlukla kazandığı Erdek belediyesinin yönetiminin halkımızın isteği doğrultusunda CHP ile devam etmesi yönünde karar almıştır. Bu onurlu duruşları ile siyaset dersi veren meclis myelerimizi yürekten kutluyorum. Millet ittifakı ortağımız İYİ Parti grubuna  demokrasiye olan inançları ve destekleri için teşekkür ederim. Bundan sonrada halkımızın güvenini boşa çıkarmadan çalışmalarımızın devam edeceğine ve Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sarı hakkında yaratılan bu olumsuz tablonun da hakkaniyetli şekilde son bularak asli görevine döneceğine inancımız tamdır” (balikesir24saat.com)

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP