DOLAR27,5725% 0.49
EURO28,8907% 0.36
STERLIN33,3069% 0.21
FRANG29,9123% 0.35
ALTIN1.612,18% 0,01
BITCOIN763.139-0.223

ERDEK ‘UYUM İÇİNDE’ ESKİ İHTİŞAMLI GÜNLERİNE DÖNMEYE HAZIRLANIYOR

Yayınlanma Tarihi :
ERDEK ‘UYUM İÇİNDE’ ESKİ İHTİŞAMLI GÜNLERİNE DÖNMEYE HAZIRLANIYOR

Türkiye’nin ilk turizm merkezi olarak bilinen Erdek eski günlerine dönmeye hazırlanıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ilçede 26 projeyi hayata geçirdi. Altyapısında sahil düzenlemelerine kadar birçok alanda ilçenin çehresini değiştiren  yatırımların toplu açılışı törenle gerçekleştirildi. 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Erdek ilçesinde  sahil düzenlemeleri, parklar, spor tesisleri, altyapı yatırımları ve asfaltlama çalışmalarını söz verdiği gibi yaz sezonuna yetiştirdi.  Toplu açılış, Büyükşehir’in AK Partili Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Erdek’in CHP’li  Belediye Başkanı Burhan Karışık, AK Parti Erdek İlçe Başkanı Musa Alioğlu, CHP ilçe Başkanı Hale Tuna,  meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katılımıyla  gerçekleştirildi.

Erdek ilçesinin, Türkiye’de turizme başlayan ilk ilçe olduğunu anımsatan Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık “Fakat 60 yıl önce yapılan bütün yatırımlar, artık güncelliğini kaybetti ve eskidi. Erdek Çuğra Sahil bandımız, 40 sene önce Ali Haydar Sarı (Eski Erdek Belediye Başkanı – 4 dönem) tarafından düzenlenmişti. Daha sonra buraya ‘Ali Haydar Sarı Sahil Bandı’  ismi verildi. Şu anda yapılan sahil bandı Yücel Yılmaz Başkanımız ile birlikte imzaladığımız protokol neticesinde Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapıldı. Erdek’e yapılan tüm  yatırım  ve desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum.” dedi.

Başkan Karışık, sosyal medya hesabından da ise, “Büyükşehir Belediyemiz ve Erdek Belediyemiz kentimizdeki tüm sorunların çözülmesi için uyumlu bir şekilde iletişim halinde olmaya devam edecektir.” mesajını paylaştı.

“AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ”

Konuşmasına Ziya Paşa’nın “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” sözüyle başlayan Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Marmara’nın incisi Erdek, Erdek’in kalbi de Çuğra’dır. Yürüyüş yolu, bisiklet yolu, peyzaj uygulamaları, çevre düzenlemeleri, aydınlatmalar, parklarda görsel olarak gerçekten çok başarılı bir çalışma yapılmış. Erdek’in değerine değer katacak çok güzel bir proje. Bu hizmetler güzel ilçemizin turistik değerini katbekat artırmıştır. Bu güzel ilçeyi cennetten bir köşe yapmak için canla başla çalışan özellikle her talebimize şart koşmadan, kişi ve kurum ayrımı yapmadan hevesle yaklaşan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkürü bir borç bilirim. Bu güzel, hizmetler güzel ilçemize hayırlı olsun.”

“ERDEK’İ ESKİ İHTİŞAMLI GÜNLERİNE  KAVUŞTURUYORUZ”

“Çocukluğumun en güzel günlerinin geçtiği yer Erdek” diyerek sözlerine başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise şöyle konuştu:

“Erdek’i, eski ihtişamlı günlerine kavuşturuyoruz. Erdek, sadece Balıkesir’in ya da Erdeklilerin yeri değil Türkiye’de herkesin gelip, dinlenmek istediği, anılarını biriktirmek istediği bir yer. Burası kalıcı olarak güzel olsun istiyoruz. Balıkesir’imizin her yeri güzel olsun istiyoruz. Çünkü bizim bir derdimiz var; o da şehrimizin tüm değer ve güzelliklerini ortaya çıkarmaktır.” 

“ERDEK’TE; SOKAK SOKAK, CADDE CADDE ÇALIŞIYORUZ”

Erdek’e, doğalgaz gelsin diye çok uğraştıklarını söyleyen Başkan Yücel Yılmaz “Çok şükür bugün doğalgazımız var. Deniz, orman, doğa bize emanet. Bu emanetlere sahip çıkmak için hemen arıtma işine başladık. Altyapıda gereken hizmetleri sunuyor, ilçemizin altyapısını baştan sonra yeniliyoruz. İnsanlar evinde su kesilmesin istiyor, kesintisiz iletişim istiyor. Bunu sağlamak için Erdek’te; sokak sokak, cadde cadde çalışıyoruz. Bir yandan da ilçemizin imajını düzeltmek, marka değerini artırmak ve bu değeri Türkiye’ye anlatmak istiyoruz.” dedi.

“KAYNAKLAR SONUCA, MİLLETE HİZMETE DÖNÜŞÜYOR”

Sonuç alan bir ekibi olduğunu söyleyen Başkan Yücel Yılmaz,  “9 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum, bir günü zayi edeceğim diye aklım gidiyor. Balıkesir’de; kaynaklar sonuca, millete hizmete dönüşüyor. İnsanların duygularına da hitap eden tiyatrolar, konserler hepsini yapmaya çalışıyoruz. Erdek’e kazandırdığımız hizmetlerin sayısını giderek artıracağız. Şimdiden Erdekli hemşehrilerimin bayramını kutluyorum.” diye konuştu.

 

YORUM YAP