Yayınlanma Tarihi :

ER MEYDANI ŞENLENDİ

ER MEYDANI ŞENLENDİ

60’ncı Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’nde ikinci gün de geride bırakılırken, gözler yarın yapılacak Başpehlivanlık güreşlerine çevrildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen Kurtdereli Güreşleri, dün boy ayrımıyla başladı. Ardından “Cihan Pehlivanı” Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın anıt mezarı ziyaret edildi. Mevlid-i Şerif ve Mevlit yemeğinin ardından mehter takımı gösteri yaptı. Kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Kurtdereli güreşlerinin tüm paydaşlarıyla birlikte akşam yemeği yendi.

Bugün ise çeşitli boylarda yapılan güreşlere geçildi. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Güreş Ağası Abdullah Altıntaş ve Güreş Komitesi üyeleri ile Kurtdere’de güreşleri izleyen spor severleri selamladı. Orkan, ” Allah güreş tutacak tüm pehlivanlarımıza derman versin” dedi.

Kurtdereli Güreşleri; 4 Ağustos pazar günü saat 11.30’da başpehlivanların kura çekimi, 17.00’de Başpehlivanlık final güreşi ve 18.00’deki ödül töreni ile sona erecek. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP