DOLAR31,3423% 0.34
EURO33,9467% 0.22
STERLIN39,6689% 0.29
FRANG35,4270% 0.26
ALTIN2.070,47% 0,86
BITCOIN1.944.153-1.276

“ENGELİMİZ İLE YAŞARIZ, HER ENGELİ AŞARIZ”

Yayınlanma Tarihi :
“ENGELİMİZ İLE YAŞARIZ, HER ENGELİ AŞARIZ”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliklerinde Altıeylül Kent Konseyi Engelli Meclisi tarafından hazırlanan ‘Engelsiz Düşün’ projesine destek veren vatandaşların cümleleri görücüye çıktı. En çok beğeni alan on cümlenin sahiplerine hediyeleri verildi.

Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi,  Altıeylül ve Karesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından Dünya Engelliler Günü’nde  bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.  Etkinlikler kapsamında Balıkesir Büyükşehir Sergi Salonu’nda açılan sergide, engelli vatandaşlar tarafından yapılan el sanatlarının yanı sıra, Altıeylül Kent Konseyi Engelli Meclisi tarafından organize edilen ‘Engelsiz Düşün’ projesine destek veren 70’e yakın cümle de sergilendi. Bu cümleler içinde, “Engelimiz ile yaşarız, her engeli aşarız”, “Hiç bir şey tebessüme engel değildir”, “Amacın varsa engelin engel değildir” , “engelimi değil, kişiliğimi gör” vb. dikkat çekti.

Proje hakkında bir değerlendirme yapan Altıeylül Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ödemiş, şehirde  engelli bireylerin rahatça yaşamlarını sürdürmesi  için  gerekli standartları oluşturmaya çalıştıklarını  söyledi. Altıeylül Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı Halil Özcan ise, ‘Engelsiz Düşün’ projesi ile farkındalık yaratmaya çalıştıklarını vurguladı. Özcan, şehrin bir çok kesiminden vatandaşın empati yaparak engelsiz cümleler kurduğunu söyledi,  katılımda bulunan herkese teşekkür etti. Sergide engelsiz düşün cümleleri ile katılımda bulunan vatandaşlara ise teşekkür belgesi takdim edildi.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşen etkinliğin finali Salih Tozan Kültür Merkezi’nde yapıldı.   ‘Engelsiz Düşün’ projesinde en çok beğeni alan on cümlenin sahiplerine hediyeleri sunuldu. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP