DOLAR31,1039% 0.19
EURO33,6730% 0.13
STERLIN39,4051% 0.04
FRANG35,2718% 0.1
ALTIN2.030,91% -0,08
BITCOIN1.619.193-0.404

“ENGELLİLER DE DENİZE GİREBİLSİN”

Yayınlanma Tarihi :
“ENGELLİLER DE DENİZE GİREBİLSİN”

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı bünyesinde oluşturulan CHP Edremit Engelli Komisyonu, engelli vatandaşların denize rahatça girebilmelerine olanak sağlayacak, deniz rampalarının yapılması için Altınkum sahilinde stant açıp, imza kampanyası başlattı. Görme engelliler için kabartmalı baston yolu yapılması da istendi.

“ENGELLİ RAMPASI ŞART”

CHP Edremit Engelli Komisyon Başkanı Birol Işık, “Daha önce ziyaret ettiğimiz bir çok engelli kardeşimiz bizlerden kendilerinin sesini duyurmamızı istediler. Sahillerinde engelli rampasının olmadığını, bu nedenle sahillerde yaşamalarına rağmen denize giremediklerini engelli deniz rampası yapılmasını ve bu konuda kendilerine eğitim verilmesini istediklerini söylediler. Bizler de bu kardeşlerimizin isteklerine tercüman olmak için,
CHP Edremit Engelli Komisyonu olarak imza kampanyasını başlattık. Bu çalışmalar Akçay, Güre, Altınoluk ve Edremit’de devam edecektir.” dedi.

“GÖRME ENGELLİLER İÇİN DE KABARTMALI BASTON YOLU YAPILMALI”

Altınkum mahallesi sahilinde gerçekleştirilen kampanyaya büyük ilgi gösterildiğini ve destek verildiğini belirten Işık, “Özellikle standımızı ziyaret eden engelli kardeşlerimiz çok heyecanlandılar ve ayrıca engelli rampasına ilaveten sahillerde görme engelli arkadaşlarımızın kabartmalı baston yolu da mutlaka olması gerektiğini belirttiler. Sosyal Devlet anlayışında bunlar imza ile değil önemli bir ihtiyaç olduğundan yetkili kişilerin yapması gereken zorunlu bir görevdir. Bizlerde bu görevi yetkililere hatırlatmak için yola çıktık. Toplanan imzalar en yakın bir zamanda Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’a teslim edilecektir.” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP