“EN GENÇ ADAY” SİYASETİ BIRAKTI !

Yayınlanma Tarihi :
“EN GENÇ ADAY” SİYASETİ BIRAKTI !

Son seçimde CHP’den Balıkesir milletvekili aday adayı olan 23 yaşındaki Doğukan Tozan, siyaseti bıraktığını açıkladı. Tozan, “Bize Türkiye siyasetinde siyaset yapma olanağı kalmamıştır, siyaset kurumu işlemez hale gelmiştir. Buna sebep olan siyasetçiler görevlerine devam etmektedirler, değişim istememektedirler. Bu durum da beni rahatsız etmiştir.” dedi.

14 Mayıs seçimlerinde CHP’de en genç adaylardan biri  olarak dikkat çeken Doğukan Tozan‘ın sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama şöyle:

“Merhaba değerli arkadaşlarım bugün sizlere almış olduğum önemli bir kararı açıklıyorum, 3 yıldan beri yapmış olduğum aktif siyaseti bugün itibariyle bırakıyorum.

Bu yolda bana en büyük desteği veren başta ailem, arkadaşlarım , dostlarım, yoldaşlarım, partili arkadaşlarım ve bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Siyaset bir çok insanı tanımama sebep oldu, bu durum bana birçok arkadaşlık ve dostluklar kazandırdı, bir avantajı bu olsa gerek herhalde.

“BİZE YAPACAK BİR ŞEY KALMADI”

Öncelikle konuya açıklık getireyim.

Ben hayatımın hiçbir evresinde menfaat veya çıkar uğruna bir hareket sergilemedim ,siyaseti de makam ya da mevki için yapmadım ,ben siyaseti ülkemiz yararına inandığım davada hizmet etmek için yaptım. Ancak gördüğüm son durumda bize Türkiye siyasetinde siyaset yapma olanağı kalmamıştır siyaset kurumu işlemez hale gelmiştir. Günümüzdeki siyasi ortam uygun olmayan bir hal almıştır. Her türlü siyasi işleyiş önü kapanmıştır ve siyaset kurumu ve yöneticileri yani siyasetçiler bu tıkanıklığa sebep olmuştur. Bu savruluş içerisinde hem mevcut partiler hem o partilerin mevcut yöneticileri çözüm olamamışlardır. En üst yöneticisinden en alt yöneticisine kadar çözüm üretememişlerdir ve üretemeyeceği ön görülmüştür. Bu durumda bize şu anda bize bu duruma yapacak birşey kalmamıştır.

“DEĞİŞİM” MESAJI

Buna sebep olan siyasetçiler görevlerine devam etmektedirler, değişim istememektedirler. Bu durumda beni rahatsız etmiştir. Ben ; Atatürkçü, sosyal demokrat, demokrasiyi savunan, Cumhuriyetçi, laikliği ve tam bağımsızlığı savunan ,Türk milliyetçisi , merkez ve merkez sol görüşe sahip oldum, bundan sonra da öyle olacak. Ve ben yenilikçi ve liyakata önem veren ve siyasal fanatik olmayan siyasal popülist olmayan bir insanım. Beş kuşaktır Cumhuriyet Halk Partili bir aileden geliyorum. Cumhuriyet Halk Partiliyim ve Cumhuriyet Halk Partisinin bir evladıyım. Bu böyle biline…(Not, parti üyeliğim devam edecektir.) 3 yıldır sürdürdüğüm aktif siyaseti bugün itibariyle bırakıyorum.
Sevgiler ve saygılar, selamlarımla… ”

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

YORUM YAP