EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 18.625 TL. OLDU

Yayınlanma Tarihi :
EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 18.625 TL. OLDU

Burhaniye Belediyesi ve Burhaniye Belediyesi Personel A.Ş,  DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile birlikte yürürlükte olan 2023-2024 toplu iş sözleşmesinin ilk 6 aylık güncellemelerini belirledi.  Bu güncelleme sonucunda, Burhaniye Belediyesi’nde çalışan işçilerin en düşük maaşı sosyal yardımlarla beraber %70 oranında arttırıldı ve en düşük işçi maaşı 11 bin 400 liradan, 18 bin 625 liraya yükseldi.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler,  belediye personelinin maddi ve manevi destekçisi olduklarını vurgulayarak, emek ve alın terinin büyük bir değer taşıdığını vurguladı.  Tüm personellerle birlikte büyük bir aile olduklarını anımsatan Deveciler, ilk 6 aylık maaş güncellemesinin tüm çalışanlara hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Başkan Deveciler, “Burhaniye’mizi güzelleştirmek için hizmet üretmeye çalışıyoruz bu hizmetleri üretirken, çalışanlarımızın da hak ettiklerini alabilmeleri için elimizi taşın altına koyup elimizden gelenin fazlasını yapmak için çabalıyoruz. Enflasyona karşı çalışma arkadaşlarımızı ezdirmemeye kararlıyız. Toplu İş Sözleşmesi’nde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sözleşmenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu. (balikesir24saat.com

 

YORUM YAP