EMEKLİLERDEN İNDİRİM ÇAĞRISI VE İMZA KAMPANYASI

Yayınlanma Tarihi :
EMEKLİLERDEN İNDİRİM ÇAĞRISI VE İMZA KAMPANYASI

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Balıkesir Şubesi ve Türkiye Tüm Emekliler Dayanışma Ağı (TTEDA) 60 yaş üstü emeklilerin merkez ve ilçeler arasındaki toplu taşıma araçlarından yüzde 50 indirimle yararlanması için çağrıda bulunup, imza kampanyası başlattı.

Ortak basın toplantısı düzenleyen TÜKODER Balıkesir Şube Başkanı Kemal Büyükışık ve TTEDA adına Şükrü Recep Kurtuluş’un yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“Bir emekli şehri olan Balıkesir’imizde yaşayan emeklilerimizin yaşam koşullarında biraz destek olması amacıyla şehrimiz yerel yönetimlerimizden Büyükşehir Belediyemiz yetkililerinden toplu taşıma araçlarını kullanan 60 yaş üstü emeklilerimizin merkez ve ilçelerimiz arasındaki seyahatlerinde yüzde 50 ücret iskontosu yapılmasını istiyoruz.”

“GEREKÇE EVRENSEL TÜKETİCİ HAKLARI” 

“Gerekçemiz devletimizin imzaladığı Evrensel Tüketici Haklarının 3. maddesi: Ekonomik çıkarların korunması hakkıdır. Burada, tüketicilerin ucuz, kaliteli, mal ve hizmetlere ulaşması esastır.”

“SEYAHAT KARTLARI YÖNETMELİĞİ DE BU HAKKI VERİYOR”

“Yine Resmi Gazete’nin 4 Nisan 2014 tarih, 28931 sayılı yönetmeliğinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ÜCRETSİZ veya İNDİRİMLİ Seyahat Kartları Yönetmeliğinin 1. Maddesi ve 5. Maddesi 60 yaş üstü bireylerin indirimli yolculuk hakkı maddelerine istinaden gerekli desteğin sağlanmasını talep ediyoruz”

İMZA KAMPANYASI PAZARTESİ BAŞLIYOR

TÜKODER Şube Başkanı Kemal Büyükışık, pazartesi günü indirimli seyahat için bir de imza kampanyası başlatacaklarını açıklarken, başta emeklilerden tüm Balıkesirlilerin bu kampanyaya desteğini beklediklerini söyledi.  Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP