“EMEKLİ EKONOMİK SOYKIRIM KURBANI”

Yayınlanma Tarihi :
“EMEKLİ EKONOMİK SOYKIRIM KURBANI”

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, “7 bin 500 lira aylık alan emeklimizi yoksulluğa mahkum etmek AKP iktidarının ekonomik soykırımının en somut göstergesidir” dedi. 

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, her fırsatta “büyümeden ve refahtan” söz eden AKP iktidarının emeklilere ne büyümeden ne de refahtan pay verdiğini söyledi.

Milletvekili Sarı, “Recep Tayyip Erdoğan ‘Türkiye’yi her yıl yüzde 5 büyüttük’ derken büyüyen emeklinin bütçesindeki gediktir. Emekli, AKP’nin beceriksiz ekonomi politikalarında her geçen gün büyüyen enflasyona ezdirildi. Emekli, ekonomik soykırımın kurbanı” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’li  Sarı, en düşük 7 bin 500 lira maaş alan emeklinin nasıl geçindiği konusunda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zerre kadar fikri olmadığını söyledi.

“Sarayın günlük harcaması 15 milyon lira” diyen CHP’li Sarı,sözlerini şöyle sürdürdü:

“2 bin emeklinin aylığını bir günde harcayan Erdoğan nasıl anlasın emeklinin ekonomik soykırımda neler çektiğini? Emeklinin günlük 250 lira kazancının 60 bin katını Saray bir günde harcıyor. İtibarı değil emekliyi düşünmesi gereken Saray, kemeri emekliye sıktırıyor!”

Açlık sınırının 11 bin 658 TL, yoksulluk sınırının da 37 bin 974 TL olduğunu belirten CHP’li Sarı, “7 bin 500 lira aylık alan emeklimizi, 3 bin 750 TL ile 5 bin 625 TL arasında dul yetim maaşı alan insanlarımızı yoksulluğa mahkum etmek AKP iktidarının ekonomik soykırımının en somut göstergesidir” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP