Yayınlanma Tarihi :

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 104. YILI

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 104. YILI

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yılında Anıtkabir’e giden Balıkesir Lisesi Keşşaf (İzci) Bölüğü’nün etkinliği büyük ses getirdi.
Balıkesir Lisesi Vakfı Başkanı ve Balıkesir Liseliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sezer Koman,  Anıtkabir Özel Defteri’ne duygu ve düşüncelerini yazarken, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anıp, “emanetin emin ellerde” mesajını verdi.
Liseli keşşaflar, Çanakkale Savaşı kahramanı Havranlı Koca Seyit’in torunu Ezgi Yıkar, Ankara Balıkesirliler Derneği ve Balıkesir Lisesiler Derneği üyeleriyle Atatürk’ün huzuruna çıkan Sezer Koman özel deftere şunları yazdı:

“Büyük Türk ulusunun önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk…
Destanlaştığın Çanakkale savaşlarında 94 şehit veren Balıkesir Lisesi gençleri ; seni anmak için buradalar..
Büyük Nutku’nda belirttiğin gibi; damarlarında asil kanların dolaştığı Türk gençliğinin temsilcisi Balıkesir Lisesi gençleri, Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve kollamak görevinin bilinciyle huzurunda saygıyla eğiliyor.
Sevgili atam, huzur içinde yat.  Emanetin emin ellerde…”

SAAT 10’DA BULUŞALIM TAŞ BİNA’DA
Balıkesir Liseliler Derneği ve Balıkesir Lisesi Vakfı’nın, Balıkesir’deki  Çanakkale Şehitleri’ni Anma etkinliği 18 Mart pazartesi günü saat 10.00’da lisenin tarihi taş binasında başlayacak. Liseli izciler yıllar önce olduğu gibi temsili olarak okulda toplanacak, sülüslerini alacak ve tren garından uğurlanacak. (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP