Balıkesir 24 Saat – Balıkesir Son Dakika Haber

resim

EĞİTİME BASİAD DESTEĞİ

EĞİTİME BASİAD DESTEĞİ
309
24 Eylül 2019 - 15:29

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği, Malezya’daki uluslararası yarışmada Türkiye’yi ve Balıkesir’i temsil edecek İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin konaklama masraflarını karşılayacak.

Balıkesir Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Kurumu öğrencilerinden Selin Özgüven ve Kerem Dilbaz, kimya öğretmenleri Pınar Sabaz danışmanlığında hazırladıkları “ Farklı Kaynaklardan Lactobacillus Sp. Bakterilerinin İzolasyonu , Probiyotik Biyopolimer Filmlerin Sentezi Ve Kullanım Alanlarının İncelenmesi “ adlı projeleri ile  katıldıkları OKSEEF Proje yarışması sonucunda 2-6 Ekim 2019 tarihleri arasında Malezya’nın Subang Jaya, Selangor şehrinde düzenlenecek “Dünya Buluş Yarışması ve Sergisi”  (World Invention Competition and Exhibition)  isimli uluslararası yarışmada ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. 

Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencileri dün Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Abdullah Bekki ve yönetim kurulu üyelerini dernek merkezinde  ziyaret ederek, proje hakkında bilgiler verdi.

Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Vekili Turgut Kıvanç, “Öğrencilerimizin bu tarz projeleri gerçekleştirmeleri için ortam hazırlıyoruz. Onlarda önemli projelere imza atıyorlar. Malezya’da da ülkemizi ve Balıkesir’i en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum ” dedi. 

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, başarılı öğrencilere  destek olmak amacıyla, Malezya’daki konaklama masraflarını karşılayacaklarını açıkladı. Öğretmen ve öğrencilere yarışmada başarılar dileyen ve ziyaretleri için teşekkür eden Bekki, anaokulundan başlamak üzere eğitimin her kademesinde; siyasetten arındırılmış, planlı sürdürülebilirliğe sahip, uluslararası standartlarda eğitimin öğrenciler ile buluşturulmasının tüm vatandaşların üzerinde bir görev olduğunu vurguladı. Bekki,  “Başta ilimizin kamu kurumları olmak üzere; meslek örgütleri ve her alandan sivil toplum kuruluşları, özel sektörümüz bir bütün olarak ve ortak akıl işbirliğinde mutlaka eğitimi destekleyici projeler üretmek, bunları hayata geçirmek ve destek olmak durumundadır” dedi. (balikesir24saat)

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
online free course
download huawei firmware
Download WordPress Themes
udemy course download free
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    BLANK style is purely built for customization. This style supports text, images, shortcodes, HTML etc. Use Source button from Rich Text Editor toolbar & customize your Modal effectively.
    close-link