DOLAR31,2261% 0.07
EURO33,9610% 0.29
STERLIN39,6431% 0.22
FRANG35,5261% 0.02
ALTIN2.053,85% 0,65
BITCOIN1.966.0624.042

EĞİTİMCİLER SAĞLIKÇILAR İÇİN SEFERBER OLDU

Yayınlanma Tarihi :
EĞİTİMCİLER SAĞLIKÇILAR İÇİN SEFERBER OLDU

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Covid-19 salgınında gece gündüz cansiperane çalışan sağlık çalışanlarına dezenfektan ve koruyucu siperin ardından  koruyucu tulum üretmeye başladı. 

Altıeylül Halk Eğitim Merkezinde oluşturulan atölyede gönüllü olarak çalışan idareci, öğretmen ve kursiyerlerle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “Salgınının ortaya çıktığı ilk günden itibaren bütün öğretmenlerimizle, idarecilerimizle sağlık çalışanlarımıza ve devlet güçlerimize katkı sunmak amacıyla sahadayız.  İlk hafta dezenfektan üretimiyle bu çalışmalara başladık. İlimizin ve çevre illerin dezenfektan ihtiyacının büyük bir kısmı Bandırma Edincik Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz tarafından karşılandı. 15 gün içerisinde 100 tonun üzerinde dezenfektan üretimi gerçekleştiren okulumuz sayesinde ilimizdeki hastanelerimiz, kışlalarımız, okullarımız dezenfekte edildi  Hep söylediğimiz bir şey vardı. ‘Meslek lisesi, memleket meselesi’ diye. Meslek liselerinin ne kadar önemli olduğunu, bu sözün bir hayal olmadığını herkes görmüş oldu” dedi.

“GÜNDE 20 ADET ÜRETİLİYOR”

Sağlık İl Müdürlüğü’nün talep ve ihtiyaçları doğrultusunda 3D yazıcılardan koruyucu siper (maske) üretimine başladıklarını hatırlatan Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yirmi ilçemizdeki okullarımızda, bilim ve sanat merkezlerimizde öğretmenlerimiz gönüllü olarak bir araya gelerek 3D yazıcılarımızda koruyucu siper (maske) üretimine başladılar. Kimi öğretmenlerimiz okul atölyesinde sabahladı, kimi öğretmenimiz 3D yazıcıyı evine götürerek evinde üretim gerçekleştirerek katkı sundu. Ve bugüne kadar üretmiş olduğumuz binin üzerindeki maske,  Sağlık İl Müdürlüğümüze ücretsiz olarak teslim edildi. Son olarak Sağlık İl Müdürlüğümüzün talepleri doğrultusunda Altıeylül Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde oluşturduğumuz atölyede gönüllü olarak bir araya gelen idareci, öğretmen ve kursiyerlerimizle sahada cansiperane çalışan sağlık çalışanlarımız için koruyucu tulum üretimine başladık. Cerrahi ameliyatlarda kullanılan kalın kumaştan günlük olarak 20 adet üretilen koruyucu tulumlarımız, Sağlık İl Müdürlüğümüze yine ücretsiz olarak teslim edilecek”

“BİZ, KOCA YÜREKLİ BİR AİLEYİZ”

Pandemi önlemleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların  ihtiyaçlarının karşılanması için valilik  ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’nda, ‘112 Acil Çağrı Merkezi’nde ve ‘Açık Kapı’ biriminde birçok öğretmen ve personelin gönüllü olarak görev aldığını vurgulayan Yıldız, “Tüm bu faaliyetlerimizin yürütülmesinde tamamen gönüllülük esasıyla bir araya gelerek bu zor günlerde ‘ben de devletimin yanındayım’ diyen ve Millî Eğitim Müdürlüğü olarak koca yürekli bir aile olduğumuzu herkese bir kez daha gösteren tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve personelimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

 

 

 

YORUM YAP