DOLAR31,1885% 0.14
EURO33,8154% 0.01
STERLIN39,4995% -0.01
FRANG35,4601% 0.13
ALTIN2.040,76% 0,38
BITCOIN1.889.6845.85

EĞİTİM-SEN’DE YENİ DÖNEM

Yayınlanma Tarihi :
EĞİTİM-SEN’DE YENİ DÖNEM

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası(EĞİTİM-SEN) Balıkesir Şubesi’nin koronavirüs salgını nedeniyle daha önce ertelenen 11. Olağan Genel Kurulu Nefes Bahçe’de yapıldı. Kongrede üç yıl süreyle görev yapacak yeni yöneticiler ve üst kurul delegeleri  belirlendi.

Pandemi koşulları çerçevesinde alınan önlemlere uyularak yapılan kongrede divan kurulu Ekber Gün başkanlığında Saim Tosun, Ramazan Duman ve Hüsnü Bayhan’dan oluştu.
Kongrede gergin anlar da yaşandı.  Şube Başkanı Abdurrahman Bulut açış konuşmasında, bazı  suçlamalarla karşılaştıklarını, örgüte 30 yıl emek vermiş birisi olarak bu suçlamaları kabul etmelerinin beklenmemesi gerektiğini söyledi.

Bulut, “Kimsenin kimseyi itham ettiği yok,ama bu örgütün değerlerini bu şekilde ayaklar altına almasına ve polisle işbirliği yapar hale getirilmesine kimsenin gücü de yok, hakkı da,yok haddi de yok” dedi.  Bulut, Eğitim-Sen’in hiç bir kimseyi bu zamana dek kapı dışına atmadığına dikkat çekti. Emekli  olan ve  görev süresi dolan Bulut bu kongreyle başkanlığa veda etti.

KİMLER SEÇİLDİ

Merkez ve diğer ilçelerden gelen delegelerin iki ayrı listeyle girilen seçimde oylarını kullanması ile genel kurul sona erdi. Seçim sonucunda Yürütme Kurulu’na, Eylem Bulut Koşar,Fatma Çavuşoğlu Kocaman, Halil İbrahim Kilciler, Sultan Aydın , Adil Duran, Özgür Sarıbülbül, Onur Bozkurt seçildi. Yürütme Kurulu’nun görev bölümünü ilk toplantısında yapması bekleniyor.

ÜST KURUL DELEGELERİ DE BELİRLENDİ

Denetleme Kurulu, Melike Yakut Çayır , Ali Yörük, Sibel Öztürk Tarakçı , Disiplin Kurulu Gülşen Akaydın Demir, Özgür Karabay, Orhan Çalışkan’dan oluştu.
Üst Kurulu Delegeliklerine ise Adil Duran, Süheyla Okur, Halil İbrahim Kilciler, Hacı Akyazı, Zekine Aslan ve Evren Nesil Dinçer Çalık seçildi.  C. Saffet YILMAZ (balikesir24saat.com) 

ÖNEMLİ UYARI

Sitemizde yayımlanan haberlerin telif hakları balikesir24saat’e aittir. İzin almadan, kaynak göstermeden yayınlanamaz. 

YORUM YAP