Yayınlanma Tarihi :

EFELER DİYARI’NDA TOPUKLU EFE RÜZGARI

EFELER DİYARI’NDA TOPUKLU EFE RÜZGARI

Millet İttifakı’nın Altıeylül Belediye Başkan adayı CHP’li Esin Balıbek’in seçim çalışmaları Türkali ve Pamukçu ile sürdü. Balıbek, “Efeler diyarı” Pamukçu meydanında belediye başkanlığı ile birlikte  “Topuklu efe” olmaya aday olduğunu vurguladı.

Millet İttifakı’nın seçim çalışmaları dün gece Türkali ve Pamukçu ile sürdü.

Millet İttifakı’nın Altıeylül Belediye Başkan adayı CHP’li Esin Balıbek öncelikle Türkali’de vatandaşlarla buluşup, destek istedi. Balıbek’in Türkali’deki çalışmasına önceki dönem milletvekili Mehmet Tüm, önceki il başkanı Ender Biçki, 2014’de CHP’nin Altıeylül Belediye başkan adayı olan Dr. Mehmet Ali Çiçek de katılıp, destek verdi.

Pamukçu’daki toplantı ise İYİ Parti ile ortaklaşa yapıldı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, CHP ve İYİ Parti’nin il ve ilçe başkanları ve belediye meclisi adayları hep birlikte Pamukçu’nun konuğu oldu.  Hava fişeklerin atıldığı etkinlikte Pamukçu Bengi ekibi de gösteri yaptı. Pamukçu buluşması da bir çok mahallede olduğu gibi mitinge dönüştü. Katılım ve coşku partilileri seçimler öncesi sevindirip, umutlandırdı.

“Efeler diyarı” Pamukçu meydanında konuşan CHP adayı Esin Balıbek, “Topuklu efe” olmaya aday olduğunu vurguladı.

Konuşmasında önceliği kadınlara veren Balıbek, ” Belediye başkanı seçilirsem kadınlarımız başımızın tacı olacak” dedi. Çocuklar ve gençler için spor alanları, kültürevi kuracaklarını açıklayan Balıbek, köylünün yeniden üretmesi ve kazanması için de kooperatifler kuracaklarını söyledi. Pamukçu’nun termal turizmin merkezi olması gerektiğini belirten  Balıbek, böylece mahalledeki  gençlere yeni iş alanları açılacağını vurguladı.

Esin Balıbek, “Bu kentte doğan, ekmeğini buradan kazanan bir anne olarak elimi taşın altına koydum. Gelin, bize destek verin, bu kenti ortak akılla yönetelim. Sizi, iyi  belediyeciliğe, sosyal belediyeciliğe, derman belediyeciliğine,  yeni bir şehre yeni bir Altıeylüle yeni bir Pamukçu’ya davet ediyorum” diyerek sözlerini alkışlar arasında tamamladı. (balikesir24saat) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP