Yayınlanma Tarihi :

EDREMİT’TE YÜKSEK GERİLİM

EDREMİT’TE YÜKSEK GERİLİM

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Edremit Belediyesi’nde çalışan emekçi kadınlara çiçek verip günlerini kutlarken, Bağımsız Belediye Başkanı Kamil Saka’nın ağza alınmayacak kelimelerle kendisine saldırdığını iddia etti. CHP Edremit İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş’un da Ortaoba’da bir cenazede benzer saldırıya uğradığı bildirildi. 

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Edremit Belediyesi Hizmet Binası’nda çalışan emekçi kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutlamak için çiçek takdim etmek üzere kendilerini ziyaret ettik.

Ziyaretimiz sırasında, Yazı İşleri Müdürlüğü’ndeki kadın personelimize çiçek vererek günlerini kutlarken, Edremit Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kamil Saka tarafından ikinci defa ağzı alınmayacak kelimelerle saldırıya uğradık!

Edremit Belediyesi’ni babalarının malı, belediyede çalışan emekçilerimizi de kendi köleleri gibi görenlerin şunu bilmesi ve kafalarına iyice sokması gerekiyor:

Ben, Millet İttifakı’nın Cumhuriyet Halk Partili Edremit Belediye Başkan Adayı’yım. Birileri bunu hazmedememiş olsa da, yaptıkları çirkinliklerle bu gerçeği değiştiremeyecekler.

Yakında beraber çalışacağım mesai arkadaşlarımı ziyaret etmek için kimseden izin alacak değilim! Kaldı ki Edremit Belediyesi özel bir alan değil, bir kamu kuruluşudur. 5 yıldır Edremit Belediyesi’ni yönettiğini iddia edenlerin bunun dahi bilmediği anlaşılıyor!

Geçtiğimiz günlerde belediyede şahsıma yapılan saldırı, bugün öğle saatlerinde Ortaoba’da bir cenaze sırasında CHP Edremit İlçe Başkanımız Sayın Tayfun Gerkuş’a yapılan saldırı ve bugün belediyede yine şahsıma ve yakın çalışma arkadaşlarıma yapılan saldırılar gösteriyor ki; birileri yapıştıkları koltuğu bırakmamak için anti-demokratik ve faşizan her türlü uygulamayı kendilerine hak görüyorlar.

Onlar istediği kadar saldırsınlar, küfür ve hakaret etsinler… Bizleri doğru bildiğimiz yoldan hiçbir şekilde döndüremeyecekler ve 23 gün sonra onları o tahtlarından indirecek olan Edremit halkının iradesi karşısında duramayacaklar!

Demokrasiye inanan ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmiş birisi olarak, yaşanan hadiseleri ve yapılanları Edremit halkına yapılmış sayıyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Saygılarımla…” (balikesir24saat) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP