Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

“ONLARIN Kİ AŞK HİKAYESİ, BİZİM Kİ AŞKIN TA KENDİSİ”

“ONLARIN Kİ AŞK HİKAYESİ, BİZİM Kİ AŞKIN TA KENDİSİ”

Millet İttifakı Edremit Belediye Başkan adayı Selman Hasan Arslan, seçim kampanyasının son mitingini Edremit Şehit Hamdibey Meydanı’nda gerçekleştirdi.CHP ve İYİ Partililer meydanı tıka basa doldurdu. CHP’li Arslan, “Onların ki aşk hikayes,  bizim ki aşkın ta kendisi” dedi.

AYTEKİN SAKA VE KILIÇ’I ELEŞTİRDİ

CHP Balıkesir milletvekili Ensar Aytekin de mitinge katılıp, konuşma yaparken, Cumhur İttifakı’nın adayı Tuncay Kılıç’la bağımsız aday Kamil Saka’yı sert sözlerle eleştirdi. Aytekin şunları söyledi:

“Tüm ilçeleri geziyorum. Her ilçede Cumhur ve Millet İttifakı’nın birer adayı var. Edremit’te ise Millet İttifakı’nın bir, Cumhur İttifakı’nın iki adayı var. Biri Cumhur İttifakı’nın resmi adayı. 1.5 dönem başkanlık yaptı. ikiye tamamlayamadı. Ne oldu o buçuğa,  kalan yarıma? O dönemin sonu Kepsut’ta bitti. Peki beraat etti mi, dosya kapandı mı? Hayır… 9 yıl 4 ay ceza aldı. Dosya şu an Yargıtay’da. Yarın mahkeme karar verse ne yapacaksın kardeşim sen, Edremit’i cezaevinden mi yöneteceksin. Diğeri bizim örgütümüzün 7 dönem, 32 yıl başkan seçtiği biri. Yoldan çıktı, ayrıldı, karşımıza çıktı. Ancak onlar gibi davranmayacağız. Düşman, hain, öteki demeyeceğiz.  Yarın erkenden sandık başına gideceğiz. Selman Hasan Arslan bugünden Edremit’e hayırlı uğurlu olsun”

“Edremit’e derman, Hasan Arslan”sloganlarıyla kürsüye çıkan Selman Hasan Arslan, “Edremit’e derman siz güzel insanlar olacaksınız. Edremit’i hep birlikte yöneteceğiz”dedi.

“İFTİRALARININ ALTINDA EZİLECEKLER”
Kalp krizi sonrası hayatını kaybeden eski Akçay belediye başkanı Cahit İnceoğlu’nu anarak konuşmasına başlayan Arslan, rakip adayların karalamalarına dikkat çekti. Arslan şunları söyledi:

“Tertemiz karşınızdayım. Sicil kaydımı çarşaf çarşaf astım. Onların canı sağ olsun. İftiralarının vebali altında ezilecekler.  Edremitliler, sizlere gereken cevabı yarın sandıkta vereceksiniz. Biliyorsunuz sloganımız ‘Sevdamız Edremit’. Onların ki aşk hikayesi… Bizim ki aşkın ta kendisi. Bana atacağınız her oy ananızın sütü gibi helaldir. Korkmayın hırsıza değil, sizden birine oy veriyorsunuz. Bizler Edremit’i ileriye götürecek projeleri anlatırken, malum zat  beni karalamakla meşguldü. Aslında kendisi de farkında,  Abbas yolcu… Eğer Edremit’i terk etmezse O’nun da başkanı olacağım. Arslan yürekli bir başkan olacağım. Bunun için size söz veriyorum.”

SAKA’YA YÜKLENDİ

“Dostlarım benim vatanseverliğimi, bayrak sevgimi, Kuvvacılığımı, Misakı Milliye’ye bağlılığımı sorguluyorlar, hatta bölücü diyorlar” diyen Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bana, aileme, çalışma arkadaşlarıma ve bana oy verecek vatandaşlara böyle bir ithamda bulunanların da alnını karışlarım. Benim arkamda inşaat baronları varmış. Madem bu baronlar var. Neden Sayın Saka’nın harcadığı paraları ben harcayamıyorum. Bağımsız aday para saçıyor, bu para nereden geliyor. Bu para Edremit halkının parasıysa haram zehir zıkkım olsun. Bu para şahsi paransa bu serveti nasıl yaptın? Eğer gerçekten Edremit sevdan olsa o parayı Akçay’ın, Güre’nin, Altınoluk’un sokaklarına harcardın ama sen kendin için harcıyorsun. Senin tek sevdan var,  o da koltuk. Ama sana söz veriyorum. Seni bu sevdadan ayırmayacağım. O koltuğu pazartesi günü paketleyip sana göndereceğim. Alamayacağın seçim için bağımsız aday olup,  CHP’yi sattığını unutmayacağız, unutturmayacağız. Sen Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı oldun. Tarihe böyle geçeceksin”

“31 MART BAHARIN MÜJDECİSİ OLACAK”

Arslan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada da, ” Yaklaşık 45 gündür evlerinden, ailelerinden ve işlerinden zaman ayırarak bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Aşığı olduğumuz Edremit’te bir büyük değişimi gerçekleştirmemize çok az zaman kala, kampanya boyunca ses ve gürültü kirliliği yarattığımız anlarda rahatsızlık verdiğimiz yurttaşlarımızdan özür diliyorum. 31 Mart Edremit’te baharın müjdecisi olacak, bundan hiçbir şüphe duymuyorum” dedi. (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP