DOLAR 32,2978 % 0.35
EURO 34,9812 % 0.03
STERLIN 41,0462 % -0.19
FRANG 35,6961 % 0.17
ALTIN 2.432,52 % 0,31
BITCOIN 68.300,01 0.673
Yayınlanma Tarihi :

EDREMİT’TE “MOR SANDIK” KAPANDI, TÜM ADAYLARLA ÖN SEÇİM KESİNLEŞTİ

EDREMİT’TE “MOR SANDIK” KAPANDI, TÜM ADAYLARLA ÖN SEÇİM KESİNLEŞTİ

CHP Edremit İlçe Örgütünde bir süredir yaşanan ön seçim kaosu Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in bugün aday adaylarıyla yaptığı toplantının ardından sona erdi.

Önce anketlerde ilk 5’e giren aday adaylarının yarışacağı, ardından iki kadın adayın mor sandıkta ön seçime gireceği iddialarının ardından tüm aday adaylarının katılımıyla 4 Şubat pazar günü  ön seçim yapılacağı açıklandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, Edremit’te İl Başkanı Erden Köybaşı, İlçe Başkanı Emin Yalçıntaş ve 12 aday adayı ile toplantı yaptı. Ardından açıklamalarda bulunan Aytekin, şöyle konuştu:

“Edremit, Balıkesir’in en güçlü, en büyük, en dinamik örgütü. Balıkesir’in 20 ilçesinde toplam üye sayısı 31 bin, bunun 8 bin 341’i sadece Edremit’te. Güçlü bir örgüt yapımız olduğunun en bariz kanıtı. Edremit’te örgütümüz geçmişten bugüne belediye başkanını, meclis üyelerini, milletvekilini en geniş anlamda tabanda önseçimle belirleme iradesini her zaman ortaya koymuş, bu isteğini dile getirmiştir. Bizim de CHP’de son kurultaydan bu yana dillendirdiğimiz bir şey var, ‘Türkiye’nin her yerinde kılı kırk yaracağız, bir çok yol ve yöntemi deneyeceğiz, bu yol ve yöntemle sonucunda adayları belirleyeceğiz’  dedik.”

“ANKETLERDE AÇIK ARA ÖNDE ÇIKAN ADAY OLMADI”

“Hatırlayın, ‘belediye başkanının bizde olduğu yerlerde önce başkan ile ilgili memnuniyet anketi yapacağız, ardından aday adayları arasında anket yapacağız , ankette bir kişi açık ara önde çıktıysa onu başkan adayı olarak atayacağız’ dedik. ‘Birbirine yakın bir sonuç çıkarsa onlar arasında bir ön seçim yapacağız’ demiştik. Şimdi Edremit’te bu noktadan hareketle yapılan ankette arkadaşlarımızın birisinin diğerlerinden açık ara önde çıkmadığını görmüş olduk. O halde adaylar arasında bir önseçim yapmak lazım. Bu noktada Sayın Genel Başkanımızın geçmişten beri söylediği gibi, birbirine yakın çıkan sonuçlar arasında önseçim yapma kararı aldık. Edremit’te 12 değerli arkadaşımız ilçeyi yönetmek iddiasında. Biz onların tamamını önseçime katılmasının yolunu açıyoruz. Her aday adayı önseçime katılabilir, kimseye kısıtlama içinde değiliz. 8 bin 341 üyemize güveniyoruz.”

“MOR SANDIK  VE KADIN ADAY” OLAYI 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi‘nin Edremit için gündeme getirdiği “Mor Sandık” konusuna da değinen Aytekin, “CHP kadınların siyasette etkin olmasını isteyen bir parti.  Genel Başkanımız da ‘Edremit’te yapılan anketlerde ilk 5’in içinde çıkan  iki arkadaşımız arasında bir önseçim yapsak, sadece kadınlar arasında yapsak’ diye bir irade, bir niyet ortaya koymuştu.  Bununla ilgili düşüncelerimizi paylaştık, Ancak Edremit örgütümüzün 12 aday adayı arkadaşımızla önseçimi istediğini gördük.  12 aday adayı ile önümüzdeki günlerde (4 Şubat pazar) bir önseçim yapacağız, orada adayımızı değil, Edremit’in 31 Mart’tan sonraki belediye başkanını belirleyeceğiz. Bu kararın Edremit’e, örgütümüze, partimize, aday adayı arkadaşlarımıza  hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP